بازگشت به صفحه اول  
 
 

 

پيام حمايت "همگامی برای جمهوری سکولار دموکرات در ايران"

از تجمع ۱۲ فروردين در کلن

 

شماری از تشکل​های دموکراتيک از کشورها و شهرهای مختلف اروپا با امضای "کميته کنشگران انقلاب زن، زنگی، آزادی" برای برگزاری تجمع بزرگ در شهر کلن در روز ۱۲ فروردين فراخوان داده​اند. اين تجمع به مناسبت سالروز رفراندومی است که جمهوری اسلامی برای تثبيت خود به شکل غيردموکراتيک در ۱۲ فروردين سال ۱۳۵۸ برگزار کرد. برگزاری رفراندوم جهت تائيد گرفتن از مردم برای حکومتی بود که محتوی مستبدانه آن کتمان نگهداشته شده بود.

برگزاری رفراندوم با "آری يا نه به جمهوری اسلامی"، اولين گام برای پايه​گذاری حکومت استبداد دينی بود که مدتی بعد از آن با تشکيل مجلس خبرگان و تدوين قانون اساسی تکميل شد و راه را برای استقرار حکومت دينی بازکزد. حکومتی که برپايه تبعيض بنا شد و در طی ۴۴ سال گذشته برای حفظ قدرت خود ده​ها هزار انسان را به قتل رسانده و يا اعدام کرده و کشور را با سياست​های مخرب خود به سوی ويرانی سوق داده است.

خوشحالیم که شماری از تشکل​های دموکراتيک از مدتی قبل به گفتگو نشستند، دست در دست هم گذاشتند و تصميم گرفتند متحدانه در روز ۱۲ فروردين تجمع برگزار کرده و عليه جمهوری اسلامی به اعتراض برخيزند و صدای جنبش زن، زندگی، آزادی را هرچه بلندتر به گوش جهانيان برسانند. "همگامی برای جمهری سکولار دموکرات در ايران" که از ائتلاف ۵ حزب و سازمان سياسی شکل گرفته، از تجمع کلن حمايت کرده و هم​صدا با تظاهرکنندگان اعلام می​کند که جنبش زن، زندگی، آزادی زنده است و مبارزه تا تغيير حکومت جنايتکار جمهوری اسلامی ادامه خواهد يافت.

دبيرخانه "همگامی برای جمهوری سکولار دموکرات در ايران"

۹ فروردين ۲۰۲۳ (۲۹ مارس ۲۰۲۳)

آدرس تماس:

ايميل

Hamgamijds@gmail.com

 

 

 

 

 

 

 

 
بازگشت به صفحه اول  
 

ارسال به: Balatarin بالاترین :: Donbaleh دنباله :: Twitthis تویتر :: Facebook فیس بوک :: Addthis to other دیگران