بازگشت به صفحه اول  
 
 

 

 

جمهوری اسلامی کارهایی را میکند که بلد است!

 

در حالیکه مردم نقاط مختلف ایران، بویژه خوزستان، سیستان و بلوچستان در آتش بی آبی میسوزند، در زمانی که روزانه صدها نفر در اثر کرونا جان می‌بازند و مردم برای دریافت واکسن به کشورهای دیگر مسافرت میکنند، در شرایطی که بیش از نیمی از مردم کشور در فقر و فلاکت به سر میبرند و تورم، بیکاری، گرانی در کنار تحریمها زندگی ایشان را تباه کرده است، در دورانی که کارگران صنعت نفت وارد چهارمین هفته اعتصاب خود شده اند، در جایی که هوای آلوده تنفس را در غالب شهرها برای مردم مشکل کرده است، جنگلهای ایران میسوزند و هر روز بیشتر نابود میشوند و دهها مشکل و بحران دیگر گلوی مردم را میفشارد، حکومت در عوض کوشش برای حل این مشکلات، دست به اقداماتی میزند که بَلَد است و در توان خود می بیند: ربودن خانم خبرنگاری که این نابسامانی ها را رسانه ای میکند.

جمهوری اسلامی در آدم ربایی، گروگانگیری، اعدام، جنایت علیه بشریت، حمله موشکی به هواپیمای مسافربری، ترور مخالفان، دروغگویی، زورگویی، دزدی، اختلاس، ایجاد وحشت، تهدید و محدود کردن آزادی ها، تبحر دارد، این تبهکاری ها را کلید حل مشکلاتش میداند و به این ترتیب هر روز از نو ثابت میکند که توان مدیریت درست کشور را ندارد. در این حکومت فردی به سمت ریاست جمهوری منتصب میشود که "توانایی های" خود را در جنایت علیه بشریت و اعدامها، "قابلیتهای" لازم را از خود نشان داده و از فرط خونخواری به این جنایات افتخار هم میکند.

انتظار از این حکومت که بتواند مشکلات عظیم کشور را حل کند، مانند انتظار از یک گوریل است که بتواند در امتحان نهایی یک مدرسه عالی قبول شود.

ربودن روح‌الله زم در عراق با طراحی عملیات فریب او، ربودن جمشید شارمهد در دبی، ربودن حبیب اسیود و ترور مسعود مولوی در ترکیه با کمک مافیای خارج از کشور و در آخرین مورد، برنامه‌ریزی برای ربودن مسیح علی‌نژاد و روزنامه‌نگاران دیگر در کانادا و اروپا، همه تاییدی بر این واقعیت است که سران جمهوری اسلامی دست به اقداماتی میزنند که در آن تبحر دارند و اینکه این اقدامات را کلید حل مشکلات میدانند.

سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور که دفاع از حقوق انسانی و شهروندی کلیه هموطنان، صرفنظر از تعلقات سیاسی و اجتماعی ایشان را از وظائف خود میداند، کوشش برای ربودن خانم علینژاد را نیز مانند سایر جنایات و اقدامات تروریستی جمهوری اسلامی بشدت محکوم میکند و بار دیگر بر این نکته تاکید دارد که جمهوری اسلامی امروز بزرگترین مانع دستیابی ملت ایران به آزادی و رفاه است و باید برچیده و توسط یک جمهوری مبتنی بر دموکراسی و جدایی دین از حکومت جایگزین شود.

به اعتقاد ما اکثریت بزرگ ایرانیان خارج از کشور نباید تنها تماشاچی این حرکتها باشند و باید از ایشان خواست که به نحو موثری به این تلاشها کمک رسانند. امروز مدافعان حقوق بشر در جهان به سبب سرکوب گسترده مخالفان و جنایت علیه بشریت در ایران، همراه با گروگانگیری اتباع خارجی، اقدامات تروریستی در بیرون از مرزهای ایران، پشتیبانی از بنیادگرایان اسلامی با هدف بی ثبات کردن و تحت فشار قرار دادن حکومت های منطقه و انتصاب آقای رییسی به ریاست جمهوری که عضو هیات مرگ سالهای 67 بوده و متهم به جنایت علیه بشریت است، بیش از پیش نسبت به اعمال جمهوری اسلامی حساس شده اند. دادگاه حمید نوری در سوئد و اسدالله اسدی در بلژیک و تحریم مسئولان نقض حقوق بشر در ایران توسط کشورهای اروپایی و آمریکا نیز حاکی از توجه بیشتر این دولتها به تروریسم حکومتی جمهوری اسلامی و نقض حقوق بشر در ایران است که زمینه را برای یک حرکت تهاجمی اپوزیسیون علیه نقض حقوق بشر در ایران به نحو کم سابقه ای فراهم ساخته است.

در چنین شرایطی باید به جای اقدامات کوچک و کم اثر اقدام به برگزاری کارزارهای مشترک بین المللی با جلب کمک حداکثری ایرانیان خارج از کشور بپردازیم. در این راستا ما از کلیه سازمانهای سیاسی، قومی، صنفی، سندیکایی، حقوق بشری، مذهبی (اهل سنت، بهائیان، زرتشتیان، مسیحیان و. ..) و همه ایرانیان دموکرات و میهن دوست خارج از کشور دعوت می کنیم که با همسویی و هر جا که ممکن است همکاری، مانند کارزار گسترده و موفق عدم شرکت در رای گیری 1400، برای تحقق خواست های مشترک تلاش کنند.

ما راهکارهای زیر را به هموطنان در خارج از کشور پیشنهاد میکنیم.

1.     ایرانیان مقیم کشورهای اروپایی و آمریکا لازم است از دولت های کشور محل اقامت خویش مصرانه خواهان ممنوعیت کلیه فعالیتهای تروریستی و خلاف قانون جمهوری اسلامی شوند. همچنین برخورد قاطعانه به سفارت خانه ها و نمایندگی های جمهوری اسلامی، مساجد و اماکن دیگری که این اقدامات را هدایت میکنند یا در آنها شرکت دارند توسط دولتهای مربوطه از خواست های به حق و قانونی ایرانیان است زیرا که این دولتها قانونا موظف به دفاع از حقوق و امنیت کلیه شهروندان مقیم کشورهای خود هستند.

2.     شکایت از مسئولان جمهوری اسلامی متهم به شرکت در عملیات تروریستی و نقض حقوق بشر در دادگاههای کشورهای غربی با بهره گیری از راهکار شکایت علیه حمید نوری در سوئد یا اسدالله اسدی در بلژیک.

3.     برگزاری یک تریبونال بزرگ بین المللی برای محکوم ساختن جنایات جمهوری اسلامی با در نظر گرفتن اینکه تحقق دو پیشنهاد آخر نیاز مند ارتباط با وکلای مبرز و جمع آوری امکانات مالی است.

 

سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور

27 تیر 1400 برابر 18 ژوئیه 2021

info@iranazad.info

http://www.iranazad.info

 

  

 
بازگشت به صفحه اول  
 

ارسال به: Balatarin بالاترین :: Donbaleh دنباله :: Twitthis تویتر :: Facebook فیس بوک :: Addthis to other دیگران