بازگشت به صفحه اول  
 
 

 

 

پيام سازمان های جبهه ملی ايران در خارج از کشور

به

نخستین کنگره حزب چپ ایران (فدائیان خلق)

دوستان عزیز!

اعضا محترم کنگره!

برگزاری نخستين کنگره حزب چپ ايران (فدائیان خلق) در روزهای ۲۱ـ ۲۳ تيرماه ۱۳۹۸ (۱۲ ـ ۱۴ ژوئيه ۲۰۱۹) در کشور هلند را به شما صمیمانه تهنیت می گوئیم و امیدواریم که کنگره در انجام وظائفی که بر عهده گرفته است به موفقیت کامل دست یابد.

دموکراسی، جدائی دین از حکومت، اعلامیه جهانی حقوق بشر، استقلال، عدالت اجتماعی، حفظ تمامیت ارضی ایران و مخالفت علیه هرگونه تبعیض در جامعه مضامینی هستند که در مجموع، نیروهای دموکرات و جمهوریخواه ایران را از جریانهای پوپولیستی و مخالفان دموکراسی این کشور متمایز میکنند.

40 سال است که کشور ما در اثر سیاست های جمهوری اسلامی با بحران های دائمی و خطر جنگ روبروست و امروز خطر جنگ در کنار بحران ها و مشکلات عمیق اجتماعی بیش از همیشه اساس زندگی، موجودیت مردم و میهن ما را تهدید میکند. تجربه 40 سال و تحلیل کوتاهی از وضعیت کشور نشان میدهد که برطرف نمودن این بحرانها نه با پرداختن به معلول ها بلکه از طریق حل بحران اصلی یعنی استبداد و دخالت دین در حکومت و با استقرار یک حکومت ملی متکی به آراء مردم، آزادی، دموکراسی و جدایی دین از حکومت میسر میشود.

تحقق این مهم بنظر ما از مراحل تلاش برای 1 - آزادی کلیه زندانیان سیاسی، 2 - تحقق آزادی های سیاسی مانند آزادی احزاب و اجتماعات و آزادی بیان و 3 - انتخابات آزاد وبدون دخالت نهادهای جمهوری اسلامی و تحت نظارت هیئتی قابل قبول برای همگان، میگذرد. بدون تردید تحقق این اهداف و استقرار دموکراسی، جمهوری، جدایی دین از حکومت و پاسداری از آن نیازمند مبارزه موثر و همبسته همه دموکراتهای ایران علیرغم اختلاف نظرها میباشد.

تجربه نشان میدهد که دموکراسی را نمیتوان با غیر دموکرات ها حاکم ساخت. دموکراتهای ایران برای تحقق اهداف خویش به همبستگی، دوراندیشی، همفکری و پرهیز از اشتباه نیاز دارند تا بتوانند بر مشکلات فائق آیند و بالاخره پس از بیش از صد سال، دموکراسی را در ایران حاکم سازند.

دوستان عزیز!

همکاری با شما و دو سازمان جمهوریخواه دیگر که از سال گذشته بر سر اصول مورد توافق شروع گردید تجربه ای مثبت بود و بنظر ما آغازی برای پیمودن این مسیر است.

 

بار دیگر برای کنگره شما آرزوی موفقیت داریم و دست شما را میفشاریم.

هیات اجرائی سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور

مهندس کامبیز قائم مقام ـ مهندس بهمن مبشری - دکتر همایون مهمنش

21 تیرماه 1398 برابر 12 ژوئیه 2019

 

 
بازگشت به صفحه اول  
 

ارسال به: Balatarin بالاترین :: Donbaleh دنباله :: Twitthis تویتر :: Facebook فیس بوک :: Addthis to other دیگران