بازگشت به صفحه اول  
 
 

 

 

نوروز امسال

بهاری که مانند همیشه در اول فروردین ماه شکوفا میشود ومثل همیشه نویدی است از پرباربودن سالی که در پیش است، چهار دهه است که در کشور ما جز افسردگی و تبدیل بحرانی به بحران دیگر و چه بسا شدیدتر ببار نیاورده است. امسال عید به علت تورم و گرانی لجام گسیخته که نگرانیها را به ترسها و واهمه ها را به دلهره ها تبدیل نموده با غم و غصه آغاز میشود. نوروز امسال شرمسار است. شرمسار از اینکه نمیتواند حتی برای خانواده های طبقه متوسط چشم اندازی از ثبات و امیدی به فردا را ترسیم نماید. برای اکثریت پدران و مادرانی که با فقر دست و پنجه نرم میکنند و تا جائی که ممکن بوده تلاش کرده اند با هزاران وصله و پینه حتی الامکان روزهای عید را برای بچه ها خود رنگین جلوه دهند، وضع از این هم ناگوار تر است.

با ورشکستگی کارخانه ها، اضافه شدن بر خیل بیکاران و دریافت ننمودن حقوقهای معوقه همراه با گرانی ها که گاه سر به جهنم میزند عیدی در کار نیست چون حکومت فقیه آنرا به گام دوم مقام رهبری تبدیل کرده است.

آنچه که بر شمردیم موجب شده که اکثریت جامعه ما درروزهای عید امسال بجای شادی واحساس خوشبختی با دلهره ها و دلواپسی ها سال نو را آغاز نمایند. نا امیدی مردم از حکومت که به وضعیت کشور سرو سامانی بدهد، همه مرزهای خوش پنداری را پشت سر گذاشته است. مردم مجاب شده اند که دیگر نباید از حکومتی که جز جهل و جنایت ودروغ و اختلاس و دزدی از آن کاری ساخته نیست انتظار آینده ای بهتر را داشته باشند.

با مقایسه دوازده کشوری که این روزها در منطقه ما نوروز را به عنوان آیینی باستانی جشن میگیرند هیچ ملتی را به بدبختی و سیه روزی ملت خود نمی بینیم. مردم ایران با وجود امکانات فراوان باید ناظر خوشبختی و شادمانی کشورهائئ باشند که در آنها حد اقل رقص و آواز و موسیقی برای کودکان و نو جوانان و زنان جرم محسوب نمیشود.

نمیتوان حق زندگی و حیات فرهنگی جامعه ای را سلب نمود و انتظار داشت که مردم آن با قیام خود بر چنین حکومتی نشورند.

نمیتوان با گسترش ابتذال از طریق جعل محتوای "ای ایران"، سرودی که همه میشناسند، و یا تغییر شکل پرچم شیرو خورشیدی که قرنهاست در این کشور در اهتزاز است، هویت فرهنگی جامعه را اینچنین به بازی گرفت و بعد نیز توقع داشت که مردم فنای چنین حکومتی را نخواهند.

ما بعنوان یک جنبش ملی استقلال طلب و آزادیخواه با سابقه طولانی در مبارزه با استبداد به مردم ستمدیده ایران اطمینان میدهیم که دور نیست نوروزی که بتوانند با دهل و سرنا پیروزی خود را بر اهریمن جشن بگیرند.

ضمن تبریک سال نو و جشن با شکوه نوروز به هموطنان عزیز توجه میدهیم که ایران وطن همه ماست و وظیفه ای که ما در قبال این سرزمین داریم در این خلاصه میشود که نگذاریم بار دیگر کسی در اعتقاداتمان به بقا کشور، فرهنگ غنی و آینده درخشان آن تزلزلی ایجاد نماید. برای نشان دادن همبستگی خود در مخالفت با حکومت ضد ملی میتوانیم برای مثال در کنار هفت سین عید خود نمادی از پرچم شیر و خورشید را نهاده، سرود "ای ایران" را برای کودکان خود زمزمه کنیم.

زنده و سرافراز و پاینده باد ایران

سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور

19 اسفند 1397 برابر 19 مارس 2019

info@iranazad.info

http://www.iranazad.info

 

 

 
بازگشت به صفحه اول  
 

ارسال به: Balatarin بالاترین :: Donbaleh دنباله :: Twitthis تویتر :: Facebook فیس بوک :: Addthis to other دیگران