بازگشت به صفحه اول  
 
 

 

 

  پیام به کارگران زحمتکش، شریف و مبارز ایران

 

پس از شادباش روز جهانی کارگر اگر چه شما بهتر از ما میدانید، لازم است چند نکته را برای اطلاع عموم خاطر نشان سازیم: از فروردین ماه سال گذشته تا کنون بر تعداد اعتصابات، اعتراضات، اجتماعات کارگری، اعم از صنعتی و خدماتی، دولتی یا خصوصی در محل کار بطرز چشمگیری افزوده شده است. این دادخواهی ها فقط در سال گذشته 1396 بار تکرار شده است و هیچ اثری از اینکه نظام جمهوری اسلامی توجهی به وضع فاجعه بار کارگران بنماید، دیده نمیشود. خواست اکثر این اعتصابات و تجمعات اعتراضی پرداخت مزدهای معوقه میباشد که بعضی حتی از شش ماه نیز عبور میکند. آیا کارفرمای کارخانه و موسسه دولتی یا خصوصی که از پرداخت مزد کارگران خوداري میكند، نمیداند که خانواده کارگران در چنین موقعیتی چگونه و از چه طریقی باید شکم خود و فرزندانشان را سیر کنند؟  

بر اساس آمار خود وزارت كار سالانه بيش از يك ميليون شكايت ثبت می شود كه بخش عمده ان در رابطه با حقوقً و مزايای عقب افتاده كارگران است ولی از آنجائی که بخش اصلي بنگاههاي اقتصادي کشور زير مجموعه بنیادهای مرتبط با سپاه پاسداران، مجتمع های زیر نظر بیت رهبری و آستان قدس قرار دارند و پشت همگی آنها به سرکوب اعتراضات کارگری گرم است. این کارفرمایان بخوبی میدانند که قوه قضاییه به شکایات کارگران رسیدگی نمیکند همچنان به این اقدام شرم آور ادامه میدهند. وقتی کارگران اعتصاب و اعتراض میکنند گروههای ارعاب و سرکوب مانند گردان‌های امام علی، گردان‌های عاشورا، الزهرا و امام حسین وارد میدان شده به کمک حراست و لباس شخصي ها اعتراضات کارگری را سرکوب میکنند. 

آن وقت آیت الله خامنه ای بعنوان مسئول شماره یک این وضعیت مافیائی و بی قانونی لجام گسیخته در سخنرانی که در هفتم اسفند ماه ایراد کرد، میگوید: "بارها این را در سخنرانی‌ها، خطاب به کارگران عزیزمان گفته‌ام که ضدانقلابِ کشور از اول چشمش به کارگرها بود بلکه بتواند جامعه‌ی کارگری را به‌نحوی علیه جمهوری اسلامی تحریک کند". اگر او راست می گوید و چنین است چرا حکومت برای از بین بردن زمینه چنین تحریکاتی کاری انجام نمیدهد؟ 

کارگران شریف ایران!

در این اوضاع آشفته که گروههای مافیائی بر کشور حکم میرانند، تنها راهی که برای شما میماند، ایجاد شبکه های ارتباطی بین نهادهای گوناگون کارگری و ادامه اعتصابات و اعتراضات و گسترش همبستگی بین کارگران است. تجربه نشان داده که وقتی کارگران با همبستگی عمل میکنند و سندیکاهای قوی با ایجاد صندوقهای اعتصاب به کمک کارگران میآیند، میتوانند خواستهای خود را به کرسی بنشانند. هنگامی كه كارگران متحدانه عمل کرده و اعتراضات را دستجمعي به پيش ببرند موفق خواهند شد دستمزد خود را دریافت نمایند. نمونه آن موفقیت در اعتراضاتی است که در آذر آب، هپكو، فولاد اهواز، كارگران معادن، شهرداريها و هفت تپه و بسیاری از شرکت های تولیدی دیگر تجربه کرده اید. 

با این پیام سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور سالروز اول ماه مه را به یک یک شما انسانهای مبارز و زحمتکش تبریک گفته و امیدوار است به زودی در ایران حکومتی جانشین این نظام شود که هیچ کارگری از اینکه مزد یا حقوق بازنشستگی خود را دریافت ننماید، نگرانی نداشته باشد. 

با هم خطاب به "رهبر مستضعفین جهان" بگوئیم:

«دشمن همين جا است. پشت به دشمن رو به ميهن».

 

سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور

18 اردیبهشت 1397 برابر 28 آوریل 2018

info@iranazad.info

 

 

o

 
بازگشت به صفحه اول  
 

ارسال به: Balatarin بالاترین :: Donbaleh دنباله :: Twitthis تویتر :: Facebook فیس بوک :: Addthis to other دیگران