بازگشت به صفحه اول  
 
 

 

 

پیام کنگره دکتر حسین فاطمی (کنگره پنجم) به روزنامه نگاران ایران

بنا بر همه آمارها و شواهد و نیز به باور روزنامه نگاران حرفه ای و مستقل، جمهوري اسلامي همچنان به عنوان يكي از ركورد داران مبارزه با روزنامه نگاری آزاد اندیش و گردش آزاد اطلاعات، جايگاه بالای خود را در بين ديگر دولتهاي سركوبگر جهان حفظ كرده است. قابل توجه آنكه هر اندازه سركوب آزاديهاي اجتماعي و محدوديت رسانه هاي جمعي و دستگيري روزنامه نگاران تشديد مي شود، به همان ميزان فساد سیاسی و غارت دارایی های ملی توسط مقامهاي وابسته به نهادهاي حاكم بر کشور هم افزايش یافته و رقم تاراج منابع مالي، و بهره مندي از رانت هاي ويژه، سرسام آورتر مي شود. از اين رو آشكار است كه مبارزه با روزنامه نگاران مستقل در ايران، همواره فرايند طبيعي وحشت حكومت از افشاي جنايات سياسي و اقتصادي بوده است. روندی که خوشبختانه طی ساليان اخير و همزمان با رشد شبكه هاي اجتماعي در فضاي مجازي کارایی خود را از دست داده است.

در این مدت شيوه ارتباطي شما روزنامه نگاران با مردم به شدت تنوع يافته و سانسور و دست اندازي دولت براي ممانعت از انتشار رويدادهاي داخلي و خارجي از طریق تعطیلی روزنامه ها و سانسور سایت های اینترنتی محدودتر شده است. در سایه این تلاشها بوده که بعد از سالیان دراز که جمهوری اسلامی گمان می کرد با فشار علیه روزنامه نگاران و پاشیدن خاک در چشم حقیقت توانسته است رفتارهای مخوف خود را منکر شود یا از دیده ها پنهان سازد، اکنون با شرایطی مواجه است که خود را در محاصره آگاهی عمومی و واکنش های روزافزون مردم می بیند. اکنون بسیاری از مردم با شرکت در گروهها و كانالهاي خبري که امکان عضويت ميليونها كاربر و به اشتراک گذاردن آنلاین اخبار و تحلیل های خبری را میدهند، ضمن ایجاد ارتباط مستقیم با شما روزنامه نگاران و نویسندگان، عملا انحصار خبری را از دست حکومت خودکامه خارج ساخته اند. اتفاقی که بخش دوراندیش تر جمهوری اسلامی را از تداوم پنهان كاري های همیشگی مایوس کرده است.

سياستهاي خشن و بيرحمانه نظام حاكم که همواره باعث حبس و بند و ممنوع القلم شدن صدها روزنامه نگار يا وادار شدن آنان به خروج از كشور بوده، اما هرگز نتوانسته بر اراده خلل ناپذیر شما روزنامه نگاران آزاده در اثر گذاری و ارتباط با گروههای مختلف اجتماعی خصوصا جوانان را کمرنگ کند.

پنجمین کنگره سارمانهای جبهه ملی ایران در خارج کشور ضمن ارج نهادن به ایستادگی و از خود گذشتگی شما روزنامه نگاران ایرانی در برابر استبداد حاکم، خواستار رعایت و تضمین حقوق شهروندان، آزادی گردش اطلاعات، لغو سانسور، رفع ممنوعیت قلم  و آزادی فوری و بی قید و شرط روزنامه نگارانی همچون عیسی سحرخیز، آفرین چیت ساز، سامان صفرزایی، احسان مازندرانی و دیگر روزنامه نگاران دربند از زندانهای جمهوری اسلامی است.

ما نمایندگان کنگره بر این تاکید می کنیم که تداوم اینگونه رفتارهای غیر انسانی نتیجه ای جز زوال بیش از پیش مشروعیت نظام حاکم در افکار عمومی نخواهد داشت و روز به روز چهره حاکمیت را در افکار عمومی بی اعتبارتر خواهد کرد.

کنگره پنجم سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور

لس آنجلس 21 آذر 1395 برابر 11 دسامبر 2016

 

انتشار از طرف:

هیات اجرائی سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور

18 دیماه 1395 برابر 7 ژانویه 2017

info@iranazad.info

http://www.iranazad.info/

 
بازگشت به صفحه اول  
 

ارسال به: Balatarin بالاترین :: Donbaleh دنباله :: Twitthis تویتر :: Facebook فیس بوک :: Addthis to other دیگران