بازگشت به صفحه اول  
 
 

 

نتیجه گیری از مجموعه سخنرانی ها و بحث های سمینار 3 ژوئن (لس آنجلس / آمریکا)

حکومتی را که مردم نمیخواهند باید برود

شلاق و حبس معترضان و اعدام هم وضع حکومت را بدتر میکند و نه بهتر

 

در انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان، مخالفان نظام شرکت نکردند. اکثریت قاطع آنهائی هم که در انتخابات شرکت کردند به نحوی از انحاء مخالفت خود را با ولی فقیه بروز دادند.

در سمینار بر این امر اتفاق نظر وجود داشت که تمامی سیاست های حاکمیت جمهوری اسلامی در 38 سال گذشته ضد ملی، بنیادگرایانه و بدور از عقل و خرد بوده است. مضحک اینجاست که بخشی از حکومت مردم را به اعتدال و کوشش برای رفع تنش ها دعوت میکند ولی چاره ای جز تمکین و سکوت در مقابل شعارهای تند و تیز راس نظام و دنباله روی از هسته اصلی قدرت نمی بیند.

·       بکرات ثابت شده است که روحانیون حاکم برای منافع ملی ایران و بهبود زندگی مردم پشیزی  ارزش قائل نیستند و برای جمهوری اسلامی الویت های دیگری را تعیین نموده اند.

 

·       سران نظام با وجود تغییر وضع جهان در همه سطوح، مذبوحانه تلاش میکنند که عقربه زمان را به عقب برگردانند و با وجود اینکه تاریخ ناکام بودن چنین افکار متحجرانه ای را بارها به اثبات رسانده است، بر آن اصرار میورزند. ایدئولوژی دخالت دین در سیاست مردم را صغیر و نادان می پندارد و فرض را بر این می گذارد که باید هرگونه اراده ای را از ایشان سلب نمود و با نفی همه حقوق و آزادی ها شیوه های زندگی اعصار گذشته را به مردم تحمیل کرد.

 

·       در مجموع سخنرانان و آنهایی که در بحث ها شرکت داشتند بر این عقیده بودند که مردم ایران طی 110 سال گذشته در سه جنبش بزرگ اجتماعی (انقلاب مشروطه، جنبش ملی کردن صنعت نفت و انقلاب ملی با هدف استقلال، آزادی و عدالت اجتماعی در سال 1357) علیه استبداد و برای تحقق استقلال، آزادی، حاکمیت ملی و عدالت اجتماعی مبارزه نموده و در این راه قربانیان فراوان داده اند.

 

·       بی اعتنایی کنونی مردم نسبت به حکومت حاکی از آنست که آنها از هرگونه "اصلاحی" در نظام حکومتی ناامید شده و اگر تا کنون نیز دست به شورش و قیام نزده اند به سبب وضعیت خطرناکی است که اسلامگرایان داعشی و غیر آن در منطقه خاورمیانه بوجود آورده اند.

 

·       برای جبهه ملی بطور اعم و سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور بطور اخص هدف اصلی مبارزه همچنان استقرار یک حکومت ملی است که در آن کلیه حقوق و آزادی های مردم تحقق یافته و تضمین شود.

 

شرکت کنندگان در سمینار بر این عقیده بودند که راه دکتر محمد مصدق برای دست یافتن به اهداف یاد شده (مبارزه پیگیر و بدور از خشونت برای استقرار حاکمیت ملی، دمکراسی و عدالت احتماعی در ایران)، برای همه آحاد ملت یک پیشنهاد تاریخی شفاف و روشن است. یقین داریم که مردم ایران با در نظر گرفتن تجربیات تلخ گذشته در راه مصدق گام برخواهند داشت و برای تبلور اراده ملی و تحقق آرزوهای 110 ساله خویش از بینشی پشتیبانی خواهند نمود که ادامه دهنده این راه باشد.

سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور

10 تیرماه 1395 برابر 30 ژوئن 2016

info@iranazad.info

http://www.iranazad.info

 

 
بازگشت به صفحه اول  
 

ارسال به: Balatarin بالاترین :: Donbaleh دنباله :: Twitthis تویتر :: Facebook فیس بوک :: Addthis to other دیگران