بازگشت به صفحه اول  
 
 

گزارش سمینار 3 ژوئن در لوس آنجلس – آمریکا

 

سمینار داخلی سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور در روز 3 ژوئن 2016 در لوس آنجلس – آمریکا برگزار شد. بحث سمینار بر نکات زیر متمرکز شده بود:

1.     وضعیت نظام پس از انتخابات مجلس شورای اسلامی،

2.     اوضاع اقتصادی ایران و اینکه آیا با وجود جمهوری اسلامی و بدون دستیابی به دموکراسی و جدائی دین از حکومت اصلاحات اساسی در ایران میسر است؟،

3.     گسترش شکاف میان مسئولان جمهوری اسلامی،

4.     افزایش فشارها بر جامعه مدنی پس از شکست مفتضحانه طرفداران ولی فقیه در انتخابات،

5.     ضرورت اتحاد نیروهای آزادیخواه و دموکرات و بالاخره

6.     روشن تر شدن اهمیت راه مصدق برای جامعه مدنی و نقش آن در شکل گیری آلترناتیو دموکراتیک جمهوری اسلامی

در آغاز آقای حسین وصال در باره "ضرورت اتحاد نیروهای آزادیخواه و دموکرات" سخنانی ابراز داشتند. سپس مسئولان هیات اجرائی ضمن ارائه توضیحاتی در باره اقدامات صورت گرفته در این زمینه و اشاره به مشکلات موجود، بر اهمیت ادامه کوشش ها تا تحقق چنین اتحادی تاکید نمودند. برای پیشبرد این اتحاد از طرف حاضران پیشنهاداتی ارائه گردید که مورد توافق جمع بود.

پس از آن آقای دکتر محمدعلی مهرآسا نظرات خود را تحت عنوان "چگونگی ورود من به میدان مبارزه؛ و راه جبهه ملی برای آینده" در سمینار طرح نمودند.

سپس آقای کامبیز قائم مقام تحت عنوان "نتایج انتخابات اخیر در ایران وآینده کشور" سخنرانی کردند.

چون آقای حمید صدر نتوانسته بودند در سمینار حضور یابند، تحلیل خود را در باره: "تغییر رفتار در حکومت، در بین مردم و در صفوف مخالفین حکومت" در یک ویدئو به سمینار ارائه داده بودند، که در این موقع نشان داده شد.

پس از آن آقای دکتر همایون مهمنش نظرات خود را تحت عنوان "رکود اقتصاد ایران نتیجه تعیین اولویت های ضد اقتصاد در جمهوری اسلامی است" به سمینار ارائه دادند.

در مرحله آخر بحث در مورد همه نظرات ارائه شده صورت گرفت و در پایان در مورد نحوه تهیه و انتشار نتایج بحث های ارائه شده در  سمینار گفتگو شد.

آقای دکتر محسن قائم مقام  که نتوانسته بودند در سمینار حضور یابند رساله خود را تحت عنوان "نتایج انتخابات اخیر در ایران وآینده کشور" به نگارش در آورده بودند که متاسفانه پس از سمینار بدست مسئولان رسید.

متون همه سخنرانی ها و ویدئوی سخنرانی آقای حمید صدر به ترتیب در سایت ایران آزاد انتشار خواهد یافت و برای سایت های دیگر نیز ارسال خواهد گردید.

سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور

25 خرداد 1395 برابر 14 ژوئن 2016

info@iranazad.info

http://www.iranazad.info

 

 
بازگشت به صفحه اول  
 

ارسال به: Balatarin بالاترین :: Donbaleh دنباله :: Twitthis تویتر :: Facebook فیس بوک :: Addthis to other دیگران