بازگشت به صفحه اول  
 
 

 در سوگ فرامرز بیانی

 

 

 

جلسه بزرگداشت دو دبیر پیشین کنفدراسیون جهانی دانشجویان ایران (اتحادیه ملی) فرامرز بیانی، پرویز نعمان در ۱۵ ماه مه در شهر فرانکفورت آلمان

 

 

 

مهندس بیانی از شخصیت های صمیمی و ایران دوست جبهه ملی بود که با تمام وجود به آزادی و دمکراسی در ایران اعتقاد داشت و ما همواره شاهد مبارزات بیدریغ و خالصانه او در در این راه بودیم.

 

مهندس بیانی پس از پایان دوران دبیرستان در ایران برای ادامه تحصیل به آلمان رفت و تحصیلات خود را در رشته الکترونیک در شهر کارلسروهه به انحام رسانید.

 

بیانی در دوران تحصیلات متوسطه در ایران با نهضت ملی و رهبر مبارزات دکتر مصدق آشنا شد و با علاقه هوادار پیگیر مبارزات مردم در راه استقرار ازدی و دمکراسی در ایران ګردید. او در دوران تحصیل در آلمان به سازمانهای جبهه ملی در اروپا پیوست و در مبارزات آزادیخواهانه کنفدرسیون جهانی دانشجویان شرکت جست و دو دوره دبیر کنقدراسیون جهانی دانشجویان گردید. بیانی پس از انقلاب بهمن ۱۳۵۷ بایران بازګشت و با تحمل همه سختی ها حاضر به ترک دوباره میهن نشد و با مبارزین ملی در ایران به ادامه مبارزه تا حدی که ممکن بود ‌پرداخت.

 

فقدان مهندس فرامرز بیانی برای همه مبارزین راه آزادی و دمکراسی در ایران بسیار ناگوار و سخت است و جای خالی او در میان مبارزین کاملآ به چشم میخورد.

 

ما مرگ نابهنگام مهندس بیانی را به خانواده محترم بیانی، به ویژه به خواهر آن زنده یاد، خانم فرزانه بیانی و به خویشاوندان، دوستان و آشنایان و مبارزین راه آزادی در ایران تسلیت می گوئیم.

یادش ګرامی باد!

 

سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ برابر ۱۳ ماه مه ۲۰۱۶
info@iranazad.info
http://www.iranazad.info

 

 
بازگشت به صفحه اول  
 

ارسال به: Balatarin بالاترین :: Donbaleh دنباله :: Twitthis تویتر :: Facebook فیس بوک :: Addthis to other دیگران