بازگشت به صفحه اول  
 
 

پیام کنگره دکتر غلامحسین صدیقی (کنگره چهارم)

به

دانشجویان ایران

دانشجویان ایران همواره علاوه بر تحصیل علم و دانش، با مبارزه علیه جهل، برای آگاه نمودن جامعه و تحقق حقوق و آزادی های اساسی، تاثیری مثبت در روند مبارزات آزادیخواهانه مردم ایران داشته اند.

نزدیک به شش سال از سرکوب جنبش "رای من کو" که دانشجویان نیز در آن شرکت داشتند میگذرد. این جنبش بدنبال اعلام نتیجه انتخاباتی شکل گرفت که قرار بود موجب تغییراتی هرچند محدود در اداره امور شود و کشور را از منجلابی که دولت احمدی نژاد با فساد و اختلاس بی سابقه ایجاد کرده بود بیرون کشد. اما نتیجه آراء بنا به اراده یک فرد تحت نام ولی فقیه وارونه اعلام شد. دانشجویان شجاعی که مردم را به دادن رای ترغیب کرده و اکنون از این تقلب فاحش مردم شگفت زده بودند، در اعتراضات متعاقب آن شرکت نمودند و در آخر آنها نیز مانند دیگر معترضان به تقلب در آراء سرکوب شدند. پس از آن به تدریج سکوت قبرستانی بر داشتگاههای ایران حاکم گردید.

امروز این سوال مطرح است که با چنین تجربیات تلخی راه شما دانشجویان در آینده پیش رو چه خواهد بود و آیا پس از بارها شکست در مصاف با استبداد مذهبی باز به تکرار تجربیات گذشته خواهید پرداخت؟

جنبش "رای من کو" یکبار دیگر نشان داد که مبارزه برای تحقق حقوق مردم ایران اگر بدون اهداف روشن و بر اساس توهمات صورت گیرد میتواند به ناامیدی و یاس بیانجامد. این جنبش از یکطرف آموخت که باید تفاوت میان دست اندرکاران جمهوری اسلامی را دید اما از طرف دیگر توجه داشت که جمهوری اسلامی در موقعیت کنونی یک سیستم اصلاح ناپذیر است. مبارزه علیه استبداد تنها اگر بدور از هرگونه توهمات، با اهداف روشن، بر اساس برنامه و بمنظور آگاه نمودن مردم به حقوق خویش، صورت پذیرد، مثبت خواهد بود.

ما نمایندگان کنگره چهارم سازمان های جبهه ملی ایران در خارج از کشور امیدواریم که شما دانشجویان آگاه ایران که همواره یکی از ستونهای مبارزه برای استقرار آزادیها بوده اید، حاکمیت ملت و جدائی دین از حکومت را در تلاشهای خود بروشنی مد نظر داشته باشید و در ترویج این آگاهی در میان مردم بکوشید که بدون استقرار آزادی، حاکمیت ملت و جدائی دین از حکومت، کشور روی صلح، آرامش و شکوفائی را نخواهد دید. چه، بدون ترسیم تصویری مشخص از آینده ای که باید در کشورمان حاکم شود بسیج عمومی اگر هم ممکن شود، میتواند از مسیر مطلوب منحرف گردد.

ما پشتیبانی خود را از مبارزات آزادیخواهانه و استقلال طلبانه شما اعلام می نمائیم و امیدواریم که شما دانشجویان وطن دوست بتوانید نیروئی مثبت و سازنده در کنار سایر گروههای اجتماعی باشید که آینده بهتری را برای کشور خواهانند و برای آن مبارزه میکنند. ما خواهان آزادی فوری و بدون قید و شرط فعالان دانشجوئی مانند بهاره هدایت، مهدی خدایی و امید کوکبی هستیم. ما نمایندگان کنگره همچنین هرگونه تبعیض مذهبی و عقیدتی علیه دانشجویان، همانند دانشجویان بهائی و جلوگیری از ادامه تحصیل ایشان را شدیدا محکوم میکنیم و خواستار امکان ادامه تحصیل ایشان هستیم.

ما معتقدیم که همبستگی نیروهای آزادیخواه، صلح طلب و معتدل کشور نشان خواهد داد که یک اقلیت محدود در حکومت نمیتواند با خودکامگی، ارعاب و سرکوب به بقاء خود ادامه دهد.

کنگره چهارم سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور

وین ۱2 و 13 اردیبهشت ۱۳۹۴ برابر ۲ و ۳ مه ۲۰۱۵

 

انتشار از:
هیات اجرائی سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور
17 خرداد ۱۳۹۴ برابر 7 ژوئن ۲۰۱۵
info@iranazad.info
http://www.iranazad.info

 

 
 
بازگشت به صفحه اول  
 

ارسال به: Balatarin بالاترین :: Donbaleh دنباله :: Twitthis تویتر :: Facebook فیس بوک :: Addthis to other دیگران