بازگشت به صفحه اول  
 
 

مدافعان حقوق مردم، به اعتصاب غذای خود خاتمه دهید!

هفت روز است که شما آقایان عبدالفتاح سلطانی، سعید مدنی، امیر خسرو دلیر ثانی و مهدی خدایی، مدافعان حقوق بشر زندانی در اعتراض به عدم رسیدگی به وضعیت درمانی زندانیان بیمار دست به اعتصاب غذا زده اید. اعتراض شما بویژه به این دلیل محقانه میباشد که فشار به زندانیان سیاسی و به ویژه عدم رسیدگی به زندانیان بیمار و جلوگیری از معالجه ایشان در سال های اخیر شدت گرفته است. نتیجه این عدم رسیدگی برای نمونه مرگ زنده یادان هدی صابر، محسن دگمه‌چی‌ و افشین اسانلو بوده است.

در قانون اساسی جمهوری اسلامی رعایت حقوق شهروندی همه جا منوط به رعایت اسلام گردیده و این قانون در واقع حقی برای مردم قائل نیست. اما حاکمان حتی به همین قانون نیز پای بند نیستند. برای ولی فقیه و اعوان و انصارش هر اقدام خلاف مانند حبس های طولانی فعالان مدنی و وکلای مدافع حقوق بشری به بهانه های واهی روشی عادی است. دائره پایمال نمودن حقوق مردم چنان گسترش یافته که آنها حتی آقای میرحسین موسوی و همسرشان خانم زهرا رهنورد و آقای مهدی کروبی را که معترض به تقلب در انتخابات سال 88 بوده اند بدون هرگونه تفهیم اتهام و محاکمه گرفتار حصر نموده اند.

علی رغم همه اینها به دنبال اعتصاب غذای شما و طی هفته گذشته مسئولین عده ای از جمله چهار تن از زندانیان بند ۳۵۰ زندان اوین و سالن ۱۲ بند چهار زندان رجایی شهر کرج که در وضعیت وخیم و بحرانی جسمی به سر می‌بردند را به بیمارستان انتقال داده و قول مساعد پیگیری سریع درمان دیگر زندانیان و تامین دارو برای آنها نیز داده اند.

رژیم که تصور مینمود با به بند کشیدن شما و سایر وکلای مدافع حقوق بشر مبارزات شما را متوقف ساخته و شما را از اثر انداخته است، امروز می بیند که شما حتی در درون زندان نیز دست از مبارزه و اثرگذاری برنداشته اید.

اما خبرهاى رسيده حکایت از آن دارد که وضعيت جسمانی شما رو به وخامت گذاشته و آقای عبدالفتاح سلطانى گرفتار درد قفسه سینه، شل شدن عضلات بدن و افت فشار خون گردیده، به نحوی که مجبور شده اند ایشان را به بهداری اوین منتقل ساخته و تحت مراقبت و معاینات اولیه قرار دهند.

اکنون که هفت روز از شروع اعتصاب غذای شما میگذرد، هم میهنانتان که شاهد مبارزات به حقتان در دفاع از حقوق و آزادی های ایرانیان بوده اند، نگران جان و سلامتی شما میباشند. حال که صدای شما بگوش هموطنان رسیده و برخی از خواست هایتان به اجرا در آمده است، سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور مصرانه از شما میخواهد که برای حفط جان خویش به اعتصاب غذای خود پایان دهید. در این شرائط که مسئولان رژیم با عدم رسیدگی به بیماران زندانی در پی کشتار تدریجی زندانیان هستند، درست آنست که شما آنها را در اجرای این برنامه شوم یاری ننمائید.

سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور

18 آبان 1392 برابر 9 نوامبر 2013

info@iranazad.info

http://www.iranazad.info

 

 
 
بازگشت به صفحه اول  
 

ارسال به: Balatarin بالاترین :: Donbaleh دنباله :: Twitthis تویتر :: Facebook فیس بوک :: Addthis to other دیگران