بازگشت به صفحه اول  
 
 

خواهان رعایت کامل حقوق و آزادی های هموطنان عرب در خوزستان هستیم

در ماههای گذشته پنج نفر از هموطنان عرب در خوزستان به اعدام و چهار نفر دیگر به حبس ابد محکوم شده و نیروهای امنیتی در حمله ای به مناطق مختلف خوزستان بیش از 250 تن از هموطنان عرب را دستگیر و راهی بازداشتگاههای جمهوری اسلامی نموده اند.

حاکمیت استبدادی ایران میخواهد بیش از سی سال سوء مدیریت در اداره مملکت بویژه در بازسازی خوزستان جنگ زده و نارضائی های منتجه از این بیکفایتی ها را با جو پلیسی - امنیتی شدیدتر از پیش پاسخ دهد. غافل از آنکه پایمال نمودن حقوق شهروندان و سرکوب توسط جمهوری اسلامی خود کمک به تجزیه طلبان این استان و برخی دولت های عرب پشتیبان ایشان در منطقه است که کوشش دارند با سوء استفاده از نارضائی های به حق مردم در امنیت ملی ایران اخلال کنند. فراموش نکنیم که خوزستان خط مقدم دفاع در برابر دشمن خارجی در زمان حمله ارتش عراق که به امید آفریدن قادسیه دیگر به ایران تاخت بود و فرزندان ایران زمین اعم از عرب، کرد، لر، بلوچ، ترکمن، آذری، گیلک، بختیاری، قشقایی، فارس و ... در راه پاسداری از کشور و تمامیت سرزمینی آن در این استان فداکاری ها کرده و بسیاری نیز جان خود را از دست داده اند.

سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور که آزادی، دموکراسی و حفظ تمامیت ارضی ایران را از اصول پایه ای و دفاع از حقوق و آزادی های تمامی شهروندان را از وظائف خود میداند، ضمن هشدار به هم میهنان پیرامون فعالیت های تفرقه افکنانه دشمنان ایران، مخالفت خود را با هر نوع اعدام بویژه اعدامهای سیاسی اعلام میدارد، هرگونه تجاوز به آزادی و حقوق انسانی و شهروندی هموطنان عرب در خوزستان را محکوم میکند و خواهان رعایت کامل این حقوق و آزادیها میباشد.

سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور

5 اردیبهشت 1392 برابر 25 آوریل 2013

info@iranazad.info

http://www.iranazad.info

 
 
بازگشت به صفحه اول  
 

ارسال به: Balatarin بالاترین :: Donbaleh دنباله :: Twitthis تویتر :: Facebook فیس بوک :: Addthis to other دیگران