بازگشت به صفحه اول  
 
 

خواهان آزادی فوری امدادگران و خاتمه دادن به کلیه کارشکنی های جمهوری اسلامی در کمک رسانی به زلزله زدگان آذربایجان هستیم

پس از زلزله اخیر در آذربایجان مردم ایران خود را در غم زلزله زدگان آذربایجانی شریک دانستند و از آنجائی که به علت فساد و سابقه کار منفی حکومت در رابطه با زلزله بم، اعتمادی به آن ندارند، در حرکتی یکپارچه به یاری زلزله زدگان آذربایجان شتافتند. زنان، هنرمندان، ورزشکاران، بازاریان و فعالان مدنی و سیاسی که در صف مقدم این امدادرسانی ها قرار داشتند، در یک حرکت گسترده موفق به جمع آوری کمک های قابل ملاحظه ای برای زلزله زدگان گردیدند. این حرکت هم نمایش همبستگی ایرانیان و هشداری به تجزیه طلبان، که همواره مردم ایران را جدا از یکدیگر قلمداد میکنند تا به اهداف شوم خود دست یابند بود و هم نشان داد که مردم در انتظار حکومت نمیمانند و در حد امکانات به یاری هموطنان زلزله زده می شتابند. 

اما از آنجائی که جمهوری اسلامی هیچ حرکت مردمی را بر نمی تابد، چندی نگذشت که ماموران حکومتی 35 تن از امدادگران را که از طیف های مختلف مدنی و اجتماعی میباشند، بازداشت نمودند. وضعیت بازداشت شدگان نگران کننده است زیرا که اطلاع میرسد حکومت در صدد است ایشان را به جرم "توزیع اجناس آلوده" میان زلزله زدگان محاکمه نماید.

از طرف دیگر خانم شیرین عبادی برنده جایزه صلح نوبل و آقای عبدالکریم لاهیجی، نایب رییس فدراسیون بین المللی جامعه حقوق بشر در این رابطه طی بیانیه ای اعلام داشته اند که: "دولت حساب های بانکی گروه های غیردولتی مردمی برای کمک به زلزله زدگان را مسدود کرده است. گروه هایی از مددکاران اجتماعی کودکان و هم چنین روانشناسانی که برای کمک به زلزله ‌زدگان به مناطق روستایی رفته بودند، با تهدید به توقیف مدارک شان از سوی اداره اطلاعات اهر و تبریز، مجبور به ترک منطقه شده اند. سپاه با بازرسی کامیون ها و وانت ها در جاده ها، برخی از وسایل نقلیه حامل مواد بهداشتی و خوراکی مردم را توقیف کرده است."

رفتار جمهوری اسلامی در مناطق زلزله زده نشان از فساد حاکم بر حکومت و ناتوانی آن در امدادرسانی به زلزله زدگان از یکطرف و دشمنی اش با همبستگی ملی ایرانیان از طرف دیگر دارد. سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور خواهان آزادی فوری امدادگران بازداشت شده و پایان کارشکنی ها در امر امدادرسانی مردم به هموطنان زلزله زده در آذربایجان میباشد.

سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور

ششم شهریور 1391 برابر بیست و هفتم اوت 2012

info@iranazad.info

http://www.iranazad.info/

 
 
بازگشت به صفحه اول  
 

ارسال به: Balatarin بالاترین :: Donbaleh دنباله :: Twitthis تویتر :: Facebook فیس بوک :: Addthis to other دیگران