بازگشت به صفحه اول  
 
 

با برخوردهای نژادپرستانه حکومت مبارزه کنیم

هموطنان!

اخیرا خبرگزاری فارس از نوشهر گزارش داده که یکی از مسئولین این شهر بنام بهمن خواجوند در گردهمایی دهیاران بخش مرکزی نوشهر با تاکید بر جمع‌آوری «افاغنه» از بخش مرکزی بیان داشته: «نوشهر شهری توریستی است و وجود افاغنه در این حوزه به شدت ممنوع است».

چندی قبل از این نیز به گزارش خبرگزاری «هرانا» مقام مسئول دیگری بنام احمدرضا شفيعی در اصفهان با اشاره به حضور پررنگ شهروندان افغانی در روز طبيعت در سال‌های گذشته در اين پارک کوهستانی گفت: "به منظور رفاه شهروندان نيرو‌های اين کميته، با همکاری پليس امنيت و اداره‌ی اماکن در روز ۱۳ فروردين از ورود «افاغنه» به پارک کوهستانی صفه جلوگيری می کنند.

حکومت اسلامی دست به اقداماتی میزند كه از دوران آپارتايد دولتی در آفریقای جنوبی تا کنون سابقه نداشته است. تکرار اصطلاح تحقیر آمیز «افاغنه» از طرف این دو مامور جمهوری اسلامی امری اتفاقی نیست. توجیهاتی از این قبیل که «ما در ایران با چندین دسته از افغانها رو به رو هستیم که تفکیک کردن انها در نگاه اول امکان پذیر نیست» و اینکه «باید به یاد داشته باشیم که در بین افاغنه دسته دومی هم وجود دارد که که ما روزانه خبرهای ناگوار و دردناکی از رفتار وحشیانه انها میشنویم...» حکایت از این دارد که جمهوری اسلامی در صدد است با این اقدامات حمایت آن عوام و گروههای بی ریشه ای را که با تحقیر اقوام و شهروندان مهاجر احساس برتری میکنند، بسوی خود جلب نماید و تمایلات کور و نژادپرستانه را که در هر جامعه ای وجود دارد و جامعه ما نیز از آن مستثنی نیست، با اقدامات تبعيض آميز خود تقویت و ارضا کند. این در حالیست که فرهنگ اصیل ایرانی هیچگاه انسانهائی را که به حوزه فرهنگی و مذهب دیگری تعلق داشته اند تحقیر نکرده و تمامی آحاد یک ملت را به جرم بزهکاری یک یا چند نفراز آنها بصورت جمعی با یک چوب نمی راند و نرانده است.

سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور این تبعیضات شرم آور و ضد انسانی را در قبال برادران و خواهران افعانی به شدت محکوم میکند و از هموطنان عزیز میخواهد با تقبیح و ابراز نفرت آشکار خود از این اعمال دسیسه های جدید و نژادپرستانه و فاشیستی نظام تمامیت خواه جمهوری اسلامی را خنثی نموده و با این اقدام از آبرو و احترام ملی ایران در انظار جهانی دفاع نمایند.

هیات اجرائی سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور

مهندس کامبیز قائم مقام ـ مهندس بهمن مبشری - دکتر همایون مهمنش

سوم اردیبهشت 1391 برابر بیست و دوم آوریل 2012

info@iranazad.info

http://www.iranazad.info/

 
 
بازگشت به صفحه اول  
 

ارسال به: Balatarin بالاترین :: Donbaleh دنباله :: Twitthis تویتر :: Facebook فیس بوک :: Addthis to other دیگران