بازگشت به صفحه اول  
 
 

نوروزتان پیروز

فرا رسیدن نوروز، این کهنسال ترین جشن فرخنده تاریخمان را به همه هم میهنان عزیز در ایران و سراسر جهان تبریک میگوئیم و برای همه هموطنان در هر کجا که هستند شادی، مهر و سلامتی آرزو مینمائیم.

اگر چه اکنون بر اکثر سفره های هفت سینی که در کشور ما گسترده است سایه فقر و نگرانی اقشار تهی دست جامعه، از جمله کارگران و زحمتکشان شرافتمند، از آتیه ناروشن خود مجالی به شادی و خوشحالی خانواده ها نمیدهد و با وجود اینکه ورشکستگی اقتصادی و ابر سیاه جنگ بر آینده کشور ما سایه افکنده، باید اذعان داشت که در سال گذشته ناظر لحظات پر افتخار و غرورآفرینی نیز بوده ایم که باعث مباهات ما است. در سالی که گذشت بسیاری از فرزندان پاک سرشت این آب و خاک با کسب جوایز مهم جهانی در سطوح هنری، علمی و اجتماعی برای ما افتخار و غرور آفریدند و باعث شدند که تصویر ایران و ایرانی در جهان علیرغم همه ی بی آبروئی هائی که سران حکومت جمهوری اسلامی ببار آورده اند، بدرخشد.

این لحظات غرور آفرین را منجمله به آن زنان و مردانی مدیون هستیم که در سال گذشته با مقاومت دلاورانه خود در اسارتگاههای جمهوری اسلامی سکوت ناشی از سرکوب ما را جبران کردند و با مقاومت خود اراده ملتی را در برابر سلطه اقلیتی حقیر و نادان به نمایش گذاشتند.

بر ماست که نام تک به تک این قهرمانان برجسته را هنگام تحویل سال در میان غزلهای حافظ، عطر سنبل و روشنائی آینه بر زبان بیاوریم و به کودکان و نوباوگان خود خاطر نشان سازیم که سربلندی ایران و غرور ملی ما از مقاومت فرزندان این آب و خاک است که همچنان در اسارتگاه ها بسر میبرند. آنها و مبارزینی که دست به اعتصاب غذا زدند تا تسلیم حکومت اراذل و اوباش نشوند، میتوانستند همچون ما در آستانه بهار، عید را در کنار خانواده خود جشن بگیرند. اما آنها برای دفاع از حقوق و آزادی های ما، این مصائب را بجان خریده اند و عید را دور از فرزندان و نزدیکان خود سپری مینمایند. به آنها و به تمام جان باختگان راه آزادی سرزمینمان درود می فرستیم و خاطره آنها را در این ساعات گرامی میداریم.

ما بر این باوریم که سال پیش رو نیز باز هم سالی سرشار از لحظات غرورآفرین خواهد بود؛ سالی خواهد بود که پیروزی ملت بر محور یک اتحاد ملی راه را برای رسیدن به آزادی و بازگشت به هویت اصیل ایرانی صاف نماید. کشور کهنسال ایران و مردم آن شایسته حکومتی ملی هستند که یک زندگی همراه با کرامت، رفاه، صلح و آرامش را مانند ملل دیگر برای نسل های آینده ممکن و میسر سازد. زمان آن رسیده که کوشش کنیم تا بعد از صد و اندی سال مجاهدت و کوشش در راه آزادی و حاکمیت ملی سلطه استبداد در کشورمان خاتمه یابد و بر ویرانه های گذشته، ایرانی آزاد و آباد و شکوفا ایجاد شود.

هیات اجرائی سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور

مهندس کامبیز قائم مقام ـ مهندس بهمن مبشری - دکتر همایون مهمنش

بیست و هشتم اسفند 1390 برابر هیجدهم مارس 2012

info@iranazad.info

http://www.iranazad.info/

 

 
 
بازگشت به صفحه اول  
 

ارسال به: Balatarin بالاترین :: Donbaleh دنباله :: Twitthis تویتر :: Facebook فیس بوک :: Addthis to other دیگران