بازگشت به صفحه اول  
 
 

بمناسبت دهم دسامبر روز جهانی حقوق بشر

تصویب و انتشار اعلامیه جهانی حقوق بشر در روز دهم دسامبر 1948 توسط مجمع عمومی سازمان ملل متحد در پاریس، پیروزی بزرگی برای بشریت و دهم دسامبر روز فرخنده ای برای مردم جهان بوده است. اعلامیه جهانی حقوق بشر دستاورد مبارزات مردم و تلاش حقوقدانان جهان بمنظور تحقق بخشیدن به حقوق و آزادی انسانها و زندگی شایسته در دوران کنونی است و محتوای آن تنها با آزادی، دموکراسی و جدائی دین و ایدئولوژی از حکومت، همخوانی دارد. بدون تردید قوانین شریعت که متعلق به اعصار گذشته میباشد و به یکی از ستون های حامل استبداد دینی در ایران تبدیل گردیده است در تقابل با اعلامیه جهانی حقوق بشر قرار دارد.

مردم ایران طی سی و دو سال گذشته با تمام وجود نتیجه دخالت دین در حکومت و اجرای قوانین شریعت را که چیزی جز تجاوزات فاحش نظام به ابتدائی ترین حقوق و آزادی های شهروندان، مانند قصاص، اعدام های بی شمار مخالفان به جرم محاربه با خدا، اعدام جوانان زیر 18 سال، قطع عضو، سنگسار، ترور و قتل های زنجیره ای بر مبنای فتوای روحانیون و شکنجه های وحشیانه ای که منحصر به فعالین طیف های مختلف سیاسی نشده، بلکه همه گروه ها و اقشار جامعه را در بر گرفته است را با گوشت و پوست خود لمس کرده اند. کیست نداند که ادامه حکومت تمامیت خواه کنونی جز با سرکوب مداوم مردم و نقض فاحش حقوق و آزادی های انسانی و شهروندی ایشان میسر نبوده است.

تحقق حقوق انسانی بر مبنای اعلامیه جهانی حقوق بشر، رعایت حقوق انسانی و شهروندی کلیه آحاد مردم و ایجاد ساختارها و شرائطی در آینده که این حقوق و آزادی ها را رعایت و تضمین نماید، امروزه به یک خواست ملی ایرانیان تبدیل شده است.

نقض گسترده و فاحش حقوق بشر در ایران عکس العمل های مکرر جامعه جهانی را به دنبال داشته که یکی از جدید ترین آنها انتخاب آقای احمد شهید بعنوان گزارشگر ویژه ایران توسط شورای حقوق بشر سازمان ملل میباشد. جمهوری اسلامی تا کنون از سفر این گزارشگر به ایران ممانعت به عمل آورده است.

سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور جلوگیری از سفر آقای احمد شهید و گزارش دهی از وضعیت حقوق بشر و زندانها در ایران را بشدت محکوم مینماید. ما آزادی کلیه زندانیان سیاسی، پایان دادن به تضییقات علیه جبهه ملی ایران و آزادی فوری آقایان دکتر علی رشیدی عضو شورای مرکزی، مهندس پیمان عارف و مهندس حمیدرضا خادم از اعضا جبهه ملی ایران را خواهانیم.

هیات اجرائی سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور
مهندس کامبیز قائم مقام ـ مهندس بهمن مبشری - دکتر همایون مهمنش

شانزدهم آذر 1390 برابر هفتم دسامبر 2011
info@iranazad.info
http://www.iranazad.info/

 
 
بازگشت به صفحه اول  
 

ارسال به: Balatarin بالاترین :: Donbaleh دنباله :: Twitthis تویتر :: Facebook فیس بوک :: Addthis to other دیگران