بازگشت به صفحه اول  
 
 

خطاب به مردم آزاده جهان

خشم شما را که ناشی از حمله اوباش حکومتی موسوم به بسیج به سفارت انگلستان در تهران میباشد، درک میکنیم و همانند شما این اقدام عوامل جمهوری اسلامی را «خطایی غیرقابل پوزش» و «توهین به حرمت جهانی» قلمداد می نمائیم. این رفتار وحشیانه و دور از اخلاق را که نه با روابط معمول بین المللی و نه با سنن ایرانی خوانائی دارد، بشدت محکوم میکنیم. ما این رفتار حکومت اسلامی را از زمره اقدامات تحریک آمیز حکومتی تلقی میکنیم که چه در داخل کشور و چه در سطح بین المللی خود را در انزوای محض می بیند و تنها راهی که برای ادامه بقای خود یافته است، تحریک جنگ طلبان بین المللی به یک حمله نظامی را راه نجات خود میداند.

طراحان این واقعه اسفناک با بی مسؤلیتی غیرقابل تصوری امنیت و منافع کشور و ملتی را بخطر انداخته و تصور می کنند با تکرار معرکه اشغال سفارت آمریکا و گروگانگیری دیپلمات های آمریکائی دوباره خواهند توانست پایه های لرزان قدرت نامشروع خود را مستحکم نمایند.

هنگامی که سخنگوی وزارت امور خارجه‌ی حکومت اسلامی با لبخند از "واکنش شدید دانشجویان" و "حادثه‌ا‌ی اسفبار" در رابطه با حمله‌ به سفارت انگلیس حرف‌ می‌زند، پیام آور نوید شومی است که برای مردم ستمدیده ایران معنایی جز حمله نظامی و جنگ ندارد.

پیشنهاد جدید گسترش تحریم ها یک هفته پیش از نشست تعیین‌کننده‌ی وزرای امور خارجه‌ی کشورهای عضو اتحادیه‌ی اروپا از طرف کشور انگلستان به قدرتمداران حکومت اسلامی نشان داد که سمت و سوی این تحریم‌ها در کدام جهت حرکت میکند. آنها می دانند که بر طبق این تحریم ها نه تنها روابط بازرگانی (و از جمله خرید نفت از ایران) متوقف میشود، بلکه با تحریم‌ بانک مرکزی ایران چرخه‌ی تبادل ارز با ایران نیز دچار وقفه خواهد شد.  

باید پرسید که چرا حکومت اسلامی با وجود این، خواهان وخامت اوضاع است و از این کار چه هدفی را دنبال می‌کند؟ تفکر حاکم در جامعه ما بر این اعتقاد است که جمهوری اسلامی آگاهانه به سوی مقابله با غرب گام برمی‌دارد.

با فرمان حمله به سفارت انگلستان و تسخیر آن بنظر می رسد که راس حکومت خود را برای هر واکنشی منجمله حمله نظامی با تمام پیامدهای سنگین آن آماده کرده است.

متاسفانه در اخبار رسانه های بین المللی عموما از «ایران» و «دانشجویان» صحبت میشود. امروز در ایران یک حکومت دینی حاکم است که به ایرانیت و سوابق فرهنگی و تاریخی این کشور بی اعتناست. اراذل و اوباشی که به سفارتخانه انگلیس حمله بردند بخشی از عوامل سرکوب رژیمی هستند که تا کنون بارها برای سرکوب دانشجویان آزادیخواه ایران نیز مورد استفاده قرار گرفته اند.

مردم ایران برای جانشین ساختن این حکومت با یک حکومت ملی که حافظ صلح و خواهان روابط دوستانه با همه کشورهای جهان باشد، قربانیان فراوان داده اند.

از شما انتظار داریم که این پیام دوستی و صلح ما را که به تصور ما مورد تائید اکثریت مردم ایران است را بپذیرید، آن را به زمامداران و وسائل ارتباط جمعی کشورهای خود منتقل نمائید و همه امکانات خود را بکار برید تا در تصمیماتی که این روزها از طرف نمایندگان شما علیه حکومت مجرم جمهوری اسلامی اتخاذ میشود، به آن اقداماتی دست نزنند که مانند جنگ ایران و عراق در مبارزات مردم ایران برای برکنار نمودن این حکومت ایجاد وقفه نماید.

جبهه ملی ایران در خارج از کشور به عنوان یک جریان مصدقی به دنبال استقرار یک حکومت ملی است، حکومتی که به قوانین بین المللی احترام بگذارد، حافظ صلح و خواهان روابط دوستانه با همه کشورهای جهان باشد.

از مبارزات مردم ایران در جهت استقرار یک حکومت ملی پشتیبانی کنید.

هیات اجرائی سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور

مهندس کامبیز قائم مقام ـ مهندس بهمن مبشری - دکتر همایون مهمنش

دهم آذر 1390 برابر یکم دسامبر 2011

info@iranazad.info

http://www.iranazad.info/

 

 
 
بازگشت به صفحه اول  
 

ارسال به: Balatarin بالاترین :: Donbaleh دنباله :: Twitthis تویتر :: Facebook فیس بوک :: Addthis to other دیگران