بازگشت به صفحه اول  
 
 

اوج گرفتن حملات دیپلماتیک کشورهای غربی به جمهوری اسلامی

و وظایف ما در قبال آن

تشدید فشارهای بین المللی اخیر بر حکومت جمهوری اسلامی که با افشا توطئه ترور سفیر عربستان در واشنگتن آغاز گردید و با ارائه گزارش احمد شهید، گزارشگر ویژه حقوق بشر به دبیر کل سازمان ملل برای ارائه به مجمع عمومی این سازمان گسترش یافت، همچنان ادامه دارد.

این فشارها با مذاکره مقامات آمریکایی با اتحادیه اروپا بر سرتحریم بانک مرکزی ایران و تحریم های گسترده دیگر بیشتر شده است. در این میان آشکار گردید که دولت پرزیدنت اوباما قصد دارد همزمان با خروج نیروهای نظامی این کشور از عراق، حضور نظامی خود را در خلیج فارس گسترش دهد. در این بین گزارش جدید انرژی اتمی مبنی بر نظامی بودن اهداف جمهوری اسلامی در استفاده از انرژی هسته ای به نگرانی ها در غرب بیشتر دامن زد. روزی نیست که خبری در مورد خطرات و تهدیدات جمهوری اسلامی برای صلح جهانی در رسانه ها منتشر نشود.

تهدیدات جمهوری اسلامی در همه سطوح: منجمله در گسترش تروریسم، در نقض حقوق بشر و در امتناع این رژیم از ایجاد شفافیت در امر استفاده از انرژی هسته ای و دخالت های این حکومت در عراق و شرکت در سرکوب معترضان سوری از جمهوری اسلامی یک عامل بی ثباتی و تهدید صلح جهانی را در اذهان ایجاد نموده که عکس العمل غرب در برابر آن نمیتواند فقط جنگی روانی بر علیه حکومت اسلامی محسوب شود. مقامات آمریکایی اخیرا به این شبهه دامن می زنند که در صورت خروج کامل 40 هزار سرباز آمریکایی از عراق رژیم جمهوری اسلامی قصد دارد از خلاء حضور نظامی آمریکا در این کشورسوءاستفاده کرده با تقویت عوامل خود در عراق بحران را در عراق، سوریه و لبنان و به طریقی در تمام خاورمیانه گسترش دهد.

خانم هیلاری کلینتون وزیر خارجه آمریکا در مصاحبه ای که اخیرا با صدای آمریکا داشت پس از تاکید مجدد بر ماهیت دیکتاتوری حکومت اسلامی گفت که این حکومت قدم به قدم به یک دیکتاتوری نظامی تبدیل میشود. به این ترتیب شواهد بر این حکم میکند که سازمان ملل متحد، ایالات متحده آمریکا و اتحادیه اروپا خود را برای یک درگیری نظامی (در صورتی که تصادم اجتناب ناپذیر شود) آماده میکنند. در این رابطه تاکید وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا بر حمایت از مبارزات مردم در صورت تمایل ایشان معنا پیدا میکند. بخصوص که ایشان اشاره ای نیز به لیبی و حکومت قذافی میکنند.

بحرانی شدن اوضاع و وظایف نیروهای ملی و میهن دوست 

این بار اول نیست که سردمداران حکومت اسلامی میکوشند برای فرار از حل مشکلات اقتصادی و اجتماعی که خود بوجود آورنده آن بوده اند، با ایجاد بحران در روابط خارجی معترضان به حکومت را سرکوب و تنگناهای معیشتی مردم را توجیه نمایند. این بار اما بنظر میرسد که اراده ی جهانی در صدد است مصممانه با جمهوری اسلامی مقابله نماید. سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور به عنوان یک نیروی خواهان صلح توجه میدهد که تصور اینکه حمله به ایران به دلیل وجود بحرانهای سیاسی و اقتصادی در جهان نا محتمل میباشد لزوما درست نیست.

در این میان ناظر بر این هستیم که چند نفری تحت عنوان «اپوزیسیون» به خود اجازه میدهند راسا از طرف مردم ایران با مقامات آمریکایی و اروپائی وارد مذاکره شوند و تحت عناوینی چون «اتحاد همه گروه ها» یا عناوین پر طمطراق دیگری کوشش دارند خود را به دولتهای خارجی سخنگوی مردم ایران معرفی نمایند حال آنکه در صحبت های بعدی آشکار میگردد که آنان حتی نظرات گروه خود را نیز نمایندگی نمیکنند. این عده کوشش دارند تحت عنوان سخنگوی جنبش سبز با صحبت های مبهم و تعارف کردن از طرف جنبشی که حکومت اسلامی صدای آن را خفه کرده است، نقش چلبی در عراق، قبل از حمله آمریکا به این کشور را به عهده بگیرند و از این طریق بعنوان نمایندگان مردم ایران بر سیاستهای تهاجمی احتمالی غرب علیه ایران صحه بگذارند. حال آنکه غرب برای دفاع از مبارزات مردم ایران و افشاء نقض حقوق بشر توسط حکومت اسلامی احتیاجی به گرفتن اجازه از مردم ایران و نمایندگان این یا آن گروه مخالف را ندارد.

 

اراده ملی بر این استوار است که بساط این حکومت را بر چیند و این امر را بر اساس یک اتحاد ملی ممکن و میسر سازد. چنین اتحادی با جمع شدن سمبلیک عده ای در کنار هم که حتی پشتیبانی ایرانیان خارج از کشور را ندارند و با ترفند اینکه خود را دولت سایه و دولت در تبعید بنامند، ممکن نمیشود. همانطور که بارها اعلام کرده ایم اتحاد ملی و خواست آن که ایجاد یک حکومت ملی است تحت رهبری نیروهای ملی در داخل کشور شکل میگیرد و هرگونه «خالی بندی» در این مورد به این نیت صدمه میزند. باید پرسید که چند بار باید مردم ایران ناظر این تئاتر مضحک باشند که عده ای در خارج دور هم جمع شوند، باهم بر سر جاه و مقام و رهبری حکومتی که هنوز بوجود نیامده یا بعبارت دیگر سر پوست خرسی که هنوز شکار نشده است به منازعه بپردازند و از این طریق به پراکندگی ها و نا امیدی ها دامن بزنند؟

جبهه ملی ایران که بیش از نیم قرن پیش از اتحاد نیروها و احزاب ملی و میهن دوست بر سر دو شعار استقلال و آزادی پا گرفت بیش از هر نیروی سیاسی دیگری در ایران راغب است تا با تکیه بر تجارب گذشته در داخل و خارج از کشور یک اتحاد دموکراتیک سرانجام بگیرد. تجربه به ما حکم میکند که در شرایط فقدان چنین اتحادی هرگونه مذاکره ای با دولتهای خارجی (که در شرایطی معین بر ضرورت آن تاکید داریم) جز آلت دست و ابزار تبلیغاتی کشورهایی شدن که از سیاست آنها در قبال ایران هیچگونه ارزیابی نداریم، نتیجه ای ببار نخواهد آورد.

ما بر این اعتقادیم که حکومت های استبدادی تنها با اراده مردم و تصمیم قاطع اکثریت آنها ساقط خواهند شد. جبهه ملی ایران زمانی قادر است امر اتحاد ملی برای تشکیل یک حکومت ملی را به سر انجام برساند که از پشتیبانی چنین اکثریتی و مصمم بودن مردم برای عبور از وضعیت خطرناک کنونی مطمئن باشد. سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور معتقد است که تنها بر اساس جدائی دین از حکومت و خواست عمیق مردم برای بر سر کار آوردن حکومتی که متکی بر اعلامیه جهانی حقوق بشر و مدافع منافع ملی و استقلال ایران از طریق یک دمکراسی پارلمانی باشد، یک اتحاد ملی شکل میگیرد.

امید ما این است که در این راه پر فراز و نشیب میهن دوستان و آزادیخواهان دلسوز و واقعی با نیم نگاهی به اشتباهات گذشته دست همکاری و مودتی را که بسوی آنها دراز کرده ایم، رد نکنند.

هیات اجرائی سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور

مهندس کامبیز قائم مقام ـ مهندس بهمن مبشری - دکتر همایون مهمنش

یازدهم آبان 1390 برابر دوم نوامبر 2011

info@iranazad.info

http://www.iranazad.info/

 

 
 
بازگشت به صفحه اول  
 

ارسال به: Balatarin بالاترین :: Donbaleh دنباله :: Twitthis تویتر :: Facebook فیس بوک :: Addthis to other دیگران