بازگشت به صفحه اول  
 
 

ماشین اعدام را متوقف کنید!

قوه قضائیه جمهوری اسلامی در یک اقدام سریع علیرضا ملاسلطانی نوجوانی 17 ساله را به جرم قتل در شهرستان کرج در ملاء عام اعدام کرد. حال آنکه بر اساس معاهدات بین المللی که حکومت جمهوری اسلامی نیز از امضاء کنندگان آن است اعدام مجرمین کمتر از ۱۸ سال ممنوع میباشد.

مسئول عمده بوجود آمدن جو خشونت و ناامنی که در سایه آن چنین جنایاتی از نوجوانان سر میزند نیز خود حکومت ولی فقیه میباشد. این نظام در طول حیات خویش انسانهای بی شماری را بدون توجه به حقوق انسانی و شهروندی اشان اعدام کرده است. هدف از این اعدام ها اکثرا از میان برداشتن مخالفان و ایجاد جو ترور و وحشت برای عقب راندن صفوف اعتراضی مردم بوده است. نمونه بارز این مدعا اعدام هزاران تن از زندانیان سیاسی در تابستان 1367 میباشد.

بر اساس گزارش‌ رسانه‌های دولتی و حقوق بشری در طول سه روز گذشته بیش از ۳۰ مورد احکام اعدام در زندان‌های مختلف کشور از جمله زندان اوین، رجایی شهر، ارومیه، قزوین و وکیل آباد مشهد به اجرا در آمده که اعدام نوجوان علیرضا ملاسلطانی جدیدترین آن میباشد. جمهوری اسلامی که بیش از همیشه در حل مسائل و معضلات کشور درمانده است، بار دیگر از مجازات اعدام برای ایجاد جو ترس و وحشت بهره میگیرد.

سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور، اعدام اين نوجوان و اعدامهای دیگر را به عنوان اقدامی وحشیانه و ضد انسانی رژیمی درمانده که زندگی انسانها برایش کوچکترین ارزشی ندارد را بشدت محکوم نموده، از همگان دعوت میکند که برای متوقف کردن ماشین اعدام جمهوری اسلامی که بار دیگر به جان مردم ایران افتاده است در یک حرکت سراسری به مقابله برخیزند.

هیات اجرائی سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور

مهندس کامبیز قائم مقام ـ مهندس بهمن مبشری - دکتر همایون مهمنش

سی و یکم شهریور 1390 برابر بیست و دوم سپتامبر 2011

info@iranazad.info

http://www.iranazad.info/

 

 

 
 
بازگشت به صفحه اول  
 

ارسال به: Balatarin بالاترین :: Donbaleh دنباله :: Twitthis تویتر :: Facebook فیس بوک :: Addthis to other دیگران