بازگشت به صفحه اول  
 
 

از جان دراویش چه میخواهید؟

کشتن یکی از درویشان توسط بسیجیان، جدیدترین جنایت حکومت اسلامی علیه دراویش است. این حکومت نه تنها زنان، دانشجویان، معلمان، کارگران، اهل سنت و دگر اندیشان سیاسی بلکه تمام گروههای فکری و مذهبی را نیز بعنوان خطری برای موجودیت نظام ارزیابی می کند. دراویش میهن دوست ایرانی مدتهاست که یکی از اهداف سرکوب رژیم اند. دو هفته پیش عده‌ای از بسیجیان و طلاب موسوم به "بسیج شیراز" به شهر کوار شیراز آمده و در آنجا دست به تبلیغات علیه دراویش نعمت‌الله گنابادی میزنند. دراویش با مراجعه به نماینده مردم و مقامات قضایی این شهر و ارسال نامه، خواهان جلوگیری از حملات بسیجیان و ایجاد تشنج توسط آنان میشوند، اما اقدامی از طرف مقامات مسئول صورت نمیگیرد. تا اینکه روز جمعه 11 شهریور گروهی لباس‌شخصی منتسب به «بسیج شیراز» با شعار «مرگ بر درویش آمریکایی» به دراویش حمله کرده، عده ای را زخمی و حدود 30 نفر از ایشان را دستگیر میکنند. یکی از دراویش بنام وحید بنانی هدف گلوله قرار میگیرد، به بیمارستان منتقل میشود و در شامگاه سه شنبه ۱۵ شهريورماه جان میسپارد. بسیجیان به مغازه‌ها و منازل دراویش حمله کرده، مغازه‌ ها را به آتش میکشند و منازل ایشان را مورد تفتیش قرار میدهند. از سرنوشت برخی از دراویش و سه نفر از وکلای ایشان نیز اطلاعی در دست نیست.

سایت های طرفدار رژیم دراویش را آغاز کننده خشونت ها در شهر کوار معرفی نموده اند. اما این واقعیت که تنها در یک سال گذشته ۳۰ تن از دراويش گنابادی شهرستان چرمهین اصفهان، پنج ‌تن از دراویش سروستان استان فارس نیز دستگیر و سه وکیل دراویش گنابادی دستاز محکوم شده اند، دامنه دار بودن برنامه رژیم اسلامی در آزار و سرکوب دراویش را نشان میدهد.

اینکه امروز کمتر گروه اجتماعی است که هدف آزار و سرکوب حکومت ضدمردمی جمهوری اسلامی قرار نگیرد، گویای آنست که حکومت دیگر هیچگونه امیدی به جلب اعتماد مردم ندارد و تنها برآنست که بقای خود را با سرکوب و جنایت علیه مردم ممکن سازد.

سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور آزار و سرکوب دراویش را نشانه دیگری از ضرورت جدائی دین از حکومت میداند و آن را مانند آزار و سرکوب سایر مذاهب و گروه های اجتماعی بعنوان جنایت علیه بشریت محکوم مینماید. سران رژیم باید بدانند که مسئولیت همه این جنایات با ایشان است و مردم ایران بالاخره آنها را به دادگاههای صالحه خواهند سپرد تا به اتهام جنایت علیه بشریت محاکمه شوند.

هیات اجرائی سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور

مهندس کامبیز قائم مقام ـ مهندس بهمن مبشری - دکتر همایون مهمنش

هیجدهم شهریور 1390 برابر نهم سپتامبر 2011

info@iranazad.info

http://www.iranazad.info/

 

 
 
بازگشت به صفحه اول  
 

ارسال به: Balatarin بالاترین :: Donbaleh دنباله :: Twitthis تویتر :: Facebook فیس بوک :: Addthis to other دیگران