بازگشت به صفحه اول  
 
 

پیام کنگره مصدق نماد آزادی و دموکراسی (کنگره سوم) به

دانشجویان و دانش آموزان

پرچمداران بیداری و آزادی در ایران

شما فرزندان آگاه و غیور ایران همیشه پیشتاز و پرچم دار مبارزات آزادیخواهانه و رهایی بخش مردم ایران بوده اید. این شما بودید که پس از تقلب و خیمه شب بازی هایی به نام انتخابات ریاست جمهوری با هوشیاری شگفت آوری کوس رسوایی حکومت ضد مردمی ولایت فقیه را بر بام جهان به صدا در آوردید و برای اولین بار گوی سبقت را از خبرگزاری های حرفه ای جهان ربودید. زمانی که خبرنگاران خبرگزاری های بزرگ جهان در محل اقامتشان زندانی جمهوری اسلامی بودند و نمی توانستند کاری انجام دهند، تمام رسانه های خبری جهان در برابر هوشیاری و تیزهوشی شما در بهره گرفتن از ماهواره و کامپیوتر و تلفن همراه دچار شگفتی شدند و این شما بودید که به آن خبرگزاری ها و به همه ی مردم جهان نشان دادید که یک ملت زنده چگونه می تواند از این ابزارها در راه رهایی و آزادی خواهی، بهره ببرد. آن روزها این ابزارها تا این اندازه سیاسی نشده بود و این شما بودید که به آزادیخواهان جهان این راه را نشان دادید.

تاریخ آزادی خواهی مردم ایران گواه آن است که در چندین دهه ی گذشته در شرائطی که هیچ حزب و گروه اجتماعی اجازه ی فعالیت قانونی نداشته و ندارد شما مشعل داران آگاهی های اجتماعی بوده اید و همیشه این شما بودید که در ایران و در پهنه ی جهان سخن گوی خواست های انسانی و آزادی خواهانه ی مردم ما بوده و هستید. در بیانیه ای از دانش آموزان، در همبستگی با اعتصابات و اعتراضات سراسری دانشجویان در سال ۱۳۳۹، خردمندانه، چنین آمده است: « . . . آیا هیچگاه مشکلات مدرسه خود را که انعکاس نابسامانی‌های محیط ماست، با دردهای مردم مقایسه کرده‌ایم؟... ما در اجتماعی زندگی می‌کنیم که همه روابط مان براساس غلط استوار است. فقر و ورشکستگی اقتصادی همه جا ریشه کرده است، حقوق و آزادی‌های ملت همه جا پایمال شده است؛ ارزش‌های انسانی بدست مقلدین و فراشان دوره استبداد از بین رفته و حق‌گوئی و آزاداندیشی جرمی است که آزادیخواهان ایران بارها به مجازات شدید آن رسیده‌اند... فرهنگ عمومی با پیروی از برنامه‌های استعماری و کم‌مسئولیتی... هر روز تنزل می‌کند» (بیانیه دانش‌آموزان مدارس تهران، بهمن ۱۳۳۹).

سازمان های جبهه ملی ایران خارج از کشور به پیروی از دکتر محمد مصدق بنیان گذار و رهبر جنبش ملی و آزادیخواهانه ملت ایران، همیشه پیشتیبان شما دانشجویان و دانش آموزان بوده و هست و از حقوق و آزادی های شما دفاع می کند. دکتر مصدق گرچه همه افراد ملت ایران به ویژه زحمت کشان و کارگران را از صمیم قلب دوست می داشت اما از نوشته ها و گفته های او برمی آید که به دانشجویان و جوانان دلبستگی و امید فراوان بسته بود. دکتر مصدق در نامه ای از زندان احمد آباد در پاسخ به سازمان دانشجویان جبهه ی ملی ایران در تاریخ ۲۶ اردیبهشت ماه ۱۳۴۳ چنین می نویسد: «آقایان محترم فرزندان عزیزم». . . و نامه را این گونه به پایان می رساند: «کسی که شما را بسیار دوست دارد. دکتر محمد مصدق». همچنین در نامه ی ۱۰ اردیبهشت در تأکید بر اهمیت دانشجویان می نویسد: «. . . در این گروه دانشجویان فوق آن ها بودند چونکه تحصیل کرده و در سیاست آلوده نشده بودند . . .»

هنوز زندان های حکومت اسلامی مملو از همین فرزندان عزیز دکتر مصدق یعنی دانشجویان و دانش آموزان آگاه و میهن دوست ایران مانند مهدیه گلرو، مجید توکلی، بهاره هدایت، شبنم مددزاده، عباس حکیم زاده و ده ها زندانی دیگر است. در دوران ننگین و خفت بار جمهوری اسلامی، بیشترین شمار کشتگان و شکنجه شدگان و آواره شدگان از میان دانشجویان و دانش آموزان آگاه و دشمن ستیز است. دانشجویان و دانش آموزان اندوه زندانی بودن و کشته شدن مادران و پدران و خواهران و برادران خود را نیز بر دل دارند و پیوندشان با زنان پیشرو و مبارز و نیز با اندیشمندان و هنرمندان و کارگران و دیگر زحمت کشان و مبارزان، پیوندی است راستین که از پوست و گوشت و استخوان است و به هیچ روی گسستنی نیست.

سازمان های جبهه ملی ایران خارج از کشور در تمام عرصه های سیاسی و اجتماعی از شما دانشجویان و دانش آموزان ایران پشتیبانی می کند و خواهان آزادی همه ی زندانیان سیاسی و به ویژه آزادی استادان، دانشجویان و دانش آموزان عزیز می باشد. ما زندانی کردن، شکنجه کردن و کشتار دانشجویان و دانش آموزان را از جمله ی جنایات ضد ایرانی و ضد بشری دانسته و خواستار محاکمه ی سران جمهوری اسلامی بخاطر جنایت هایی که علیه بشریت مرتکب می شوند، هستیم.

گرامی باد خاطره و یاد همه ی دانشجویان و دانش آموزان جانباخته و فداکار سراسر ایران

پیروز باد مبارزات آزادیخواهانه ی مردم ایران

کنگره سوم سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور

لودویگزهافن آلمان 21 و 22 خرداد 1390 برابر 11 و 12 ژوئن 2011

 

انتشار از طرف:

هیات اجرائی سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور

مهندس کامبیز قائم مقام ـ مهندس بهمن مبشری - دکتر همایون مهمنش

سوم تیر 1390 برابر بیست و چهارم ژوئن 2011

info@iranazad.info

http://www.iranazad.info/

 
 
بازگشت به صفحه اول/A>  
 

ارسال به: Balatarin بالاترین :: Donbaleh دنباله :: Twitthis تویتر :: Facebook فیس بوک :: Addthis to other دیگران