بازگشت به صفحه اول  
 
 

پیام کنگره مصدق نماد آزادی و دموکراسی (کنگره سوم)

به

زندانیان سیاسی ایران

شما فرزندان ایران که به دلیل مبارزه سیاسی یا فعالیت های صنفی قربانی بیدادگاههای جمهوری اسلامی شده و در زندان بسر میبرید، نماد مقاومت مردم ایران در مقابل دیکتاتوری حاکم هستید. وضع نابسامان تغذیه و بهداشت، جلوگیری از مداوای زندانیان بیمار، ندادن مرخصی های معمول، قطع رابطه با خارج از زندان و یورش های وحشیانه همراه با توهین و ضرب و شتم با هدف شکستن مقاومت شما همچنیان ادامه دارد. شما دائما در معرض توهین و تهدید و سایر شکنجه های جسمی و روانی مانند زندان انفرادی، تبعید، انتقال به بند جنایتکاران و خطر مرگ روبرو هستید. حکومت دست اوباش و اراذل را در آزار و تعدی به روح و جان شما باز گذاشته و  آنها با القابی مانند قاضی، دادستان، رئیس زندان، معاونت قضائی یا محافظ، حاکم بر جان و سرنوشت شما شده اند. در اثر فشارهای مداوم به شما زندانیان چند نفر خودکشی کرده و یا توسط عمال رژیم به قتل رسیده اند. اخبار تکان دهنده ای که از زندانها به بیرون میرسد، حاکی از آنست که در آنجا فاجعه ای انسانی در شرف وقوع است. شما علی رغم همه فشارها، برای دادخواهی قتل خانم هاله سحابی بدست عمال رژیم، دست به اعتصاب غذا زدید که در اثر آن و عدم رسیدگی مسئولان، زندانی آزاده، آقای رضا هدا صابر جان باخت.

 شما در برابر رژیمی مقاومت میکنید که برای ادامه حیات ننگین خود از هیچ جنایتی ابا ندارد. زندانیانی مانند نسرین ستوده، شیوا نظرآهاری، احمد زیدآبادی، مجید توکلی، عبدالله مومنی، عیسی سحرخیز و ارژنگ داوودی نمادهای مقاومت مردم ایران هستند. مردم آگاه میدانند که این فداکاری ها و پایداری ها برای آنست که همگی ایرانیان بالاخره روزی بدون توهین و تهدید و ارعاب و ترس از داغ و درفش، در آزادی و امنیت در کنار یکدیگر زندگی کنند.

حقوق بشر یک پدیده عصر جدید است که رعایت آن با قوانین شرع که متعلق به اعصار گذشته و شامل مجازات های غیر انسانی معمول در آن اعصار است، همخوانی ندارد. رعایت این حقوق در یک حکومت ملی که بر اساس آزادی، دموکراسی و جدائی دین و ایدئولوژی از حکومت و قانون اساسی متکی بر اراده مردم استوار باشد، میسر میگردد.

 کنگره سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور ضمن محکوم کردن جنایات حکومت علیه زندانیان سیاسی از همه مدافعان حقوق بشر، سازمان ملل، دولت‏های دموکرات و نیروهای سیاسی مدافع حقوق بشر می‏خواهد که با فشار بر حکومت ایران خواستار تغییر رفتار ضد انسانی رژیم با زندانیان و رعایت حقوق بشر در ایران شوند. ما بار دیگر بر لزوم مبارزه مشترک برای آزادی کلیه زندانیان سیاسی تاکید کرده و از آزادیخواهان خارج از کشور میخواهیم که کوشش های خود برای آزادی زندانیان سیاسی را همآهنگ تر و بدین ترتیب موثرتر سازند.

کنگره سوم سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور

لودویگزهافن آلمان 21 و 22 خرداد 1390 برابر 11 و 12 ژوئن 2011

 

انتشار از طرف:

هیات اجرائی سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور

مهندس کامبیز قائم مقام ـ مهندس بهمن مبشری - دکتر همایون مهمنش

سی و یکم خرداد 1390 برابر بیست و یکم ژوئن 2011

info@iranazad.info

http://www.iranazad.info/

توضیح: در زمان تدوین این پیام توسط کنگره، هنوز اعتصاب غدای آزادیخواهان زندانی در بند 350 زندان اوین: آقایان بهمن احمدی امویی، حسن اسدی زیدآبادی، مهدی کریمیان اقبال، عماد بهاور، قربان بهزادیان نژاد، محمد داوری، امیرخسرو دلیرثانی، فیض الله عرب سرخی، ابوالفضل قدیانی، محمد جواد مظفر، محمدرضا مقیسه و عبدالله مومنی آغاز نشده بود. در اینجا برای این عزیزان آرزوی آزادی، سلامتی و پیروزی داریم.

 
 
بازگشت به صفحه اول/A>  
 

ارسال به: Balatarin بالاترین :: Donbaleh دنباله :: Twitthis تویتر :: Facebook فیس بوک :: Addthis to other دیگران