بازگشت به صفحه اول  
 
 

پیام آقای ادیب برومند رئیس شورای مرکزی و هیئت رهبری جبهه ملی ایران:

کنگره سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور

جنابان آقایان مهندس قائم مقام ، دکتر مهمنش و مهندس مبشری

و کلیه مدعوین محترم وشرکت کنندگان در کنگره

با کمال خوشوقتی تشکیل کنگره سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور را که بمناسبت یکصد و بیست و نهمین سالروز ولادت زنده نام دکتر محمد مصدق برپا میشود تبریک میگویم و امیدوارم در این قبیل اقدامات وطن خواهانه با توفیق یزدانی قرین باشید.

بدیهیست کسانی را از جمع افرادی که در اروپا خود را به عبث منتسب به جبهه ملی مینامند و هیچ پایگاهی در مرکز اصلی جبهه نداشته و حاضرند شدیدترین ضربات را بر اثر تحریک پاره ای از افراد خودسر و فرومایه به جبهه ملی و سران استخوان خرد کرده آن وارد آورند دعوت نمی فرمائید.

در عین حال دعا کنید که خداوند این خوشنام ترین و قدیمی ترین سازمان ملی را از شر افراد بی سر و پای فحاش و رذالت پیشه ی وابسته به ایادی ویرانگر مصون و محفوظ بدارد.

تهران – رئیس شورای مرکزی و هیئت رهبری جبهه ملی ایران ادیب برومند

20/3/1390

 

پیام آقای دکتر حسین موسویان رئیس هیات اجرائی و مسئول تشکیلات جبهه ملی ایران:

کنگره ارجمند سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور

برای اینجانب نهایت افتخار و مباهات است که تشکیل این کنگره با شکوه را به حضور فرد فرد شرکت کنندگان محترم تبریک و تهنیت عرض نمایم.

به ویژه که این کنگره به مناسبت یکصد و بیست و نهمین سالروز تولد دکتر محمد مصدق بنیانگذار جبهه ملی ایران برپا گشته، که نام آن بزرگمرد نماد آزادی و استقلال و تمامیت ارضی ایران است. امیدوارم که کوشندگان و پویندگان راستین راه مصدق به دور از تشنج آفرینی ها و دسایسی که به طور قطع ریشه در بیرون از جبهه ملی و در دستگاههای توطئه گر و معاند داخلی و خارجی دارد ، در مبارزه آزادیخواهانه و استقلال طلبانه خود موفق و پیروز باشند.

تهران – دکتر حسین موسویان

بیستم خرداد ماه1390   

 

پیام سازمانهای جبهه ملی ایران و شورای جبهه ملی ایران - آمریکا:

پیام به کنگره سوم سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور

انعقاد سومین کنگره سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور را به همه رهروان شادروان دکتر محمد مصدق و بویژه تمام شرکت کنندگان در این گردهمآئی تبریک میگوئیم.

کنگره سوم در شرایطی برگزار میشود که نور امید در دلهای مردم جهان و بالاخص در ایران عزیز روشنتر گردیده است. اکنون در اکناف کشورهای خاورمیانه جنبشهای مردمی در حال گسترش میباشند و این امر در گسترش مبارزات مردم ایران تاثیر به سزائی خواهد داشت. روحیه هم پیمانی در منطقه برای اهدافی که بین تمامی مردمان این سرزمینها دارای فصل مشترکی میباشد موجب تقویت مبارزات در هر کشور میگردد. خواستهائی همانند دموکراسی خواهی، آزادی طلبی، قانونمداری، کار و رفاه عمومی و داشتن جامعه ای متمدن و پیشرفته از جمله اهدافی میباشند که تمامی مردمان جهان خواهان آنها میباشند. آهدافی که برای مدتهای مدید توسط زورگویان و قدرت طلبان و طامعان اموال عمومی در همدستی با قدرتهای بیگانه، از دسترس مردمان هر کشور بدور نگهداشته شده است. روند مبارزات کنونی مردم در منطقه دیگر اجازه تصاحب قدرت و اموال عمومی را به هیچ فرد، خاندان، عشیره، طایفه، قبیله، قشر و طبقه خاص از اجتماع نخواهد داد. مردمان مبارز منطقه خود را پایبند تعابیر مذهبی و ایدوئولوژیهای مختلف در تعییین سرنوشت و گذران روزگار خود نمی بینند.

سازمانهای جبهه ملی ایران -  آمریکا

شورای جبهه ملی ایران – آمریکا

 

پیام جبهه ملی ایران – آلمان:

پیام به سومین کنگره

سازمان های جبهه ملی خارج از کشور

دوستان گرامی ! برگزاری سومین کنگره سازمان های جبهه ی ملی ایران در خارج از کشور را به شما همرزمان تبریک و تهنیت می گوئیم و برای پیشبرد اهداف کنگره شما آرزوی موفقیت داریم.

همرزمان ! چنانکه واقفید جبهه ملی ایران جزو سرمایه ملی مردم ایران است که نام و اهداف آن با نام و منش و سیاست دکتر محمد مصدق عجین است . خدمات ارزنده این شخصیت بزرگ تاریخی در راه آزادی و استقلال و دفاع از منافع ملی کشور سرمشقی است برای تمامی نیروها و شخصیت هائی که به آزادی ، دموکراسی و سربلندی ایران می اندیشند و بدان اعتقاد دارند.

همرزمان ارجمند ! سومین کنگره شما در زمانی برگزار میشود که کشور ما را از هر جهت بحران فرا گرفته و سوسیاست مسئولین حکومت اسلامی با اتخاذ سیاست های ماجراجویانه در داخل و خارج از کشور. مردم و مملکت ایران را با مشکلات عدیده روبرو ساخته اند. در عرصه جهانی کشور ما بطور بیسابقه ای منزوی است . وجه ایران و ایرانی بازیچه دست رهبران کنونی قرار گرفته است و شاید این اولین باردر تاریخ است که وطن ما ایران از طرف سازمان ملل مورد تحریم های اقتصادی قرار گرفته است.

با کمال تاسف باید بیان داشت که با گذشت بیش از سه دهه از انقلاب 1357 ، ایرانی هنوز شاهد محو ولگد مال کردن آزادی و حقوق اولیه خود به وسیله سردمداران حکومت اسلامی است. مردم ما از حق و آزادی پوشش تاحق انتخاب آزاد محروم است و تنها به افراد و نیروهائی اجازه فعالیت سیاسی داده میشود که در روند منویات ولایت فقیه باشند.

در یک چنین شرایط ویژه و بحران زائی که ملت و مملکت ما با آن روبرو است و منافع ملی ما از هرجهت در خطر است ، جا دارد نیروها و اشخاص ملی که ادامه وضع موجود را منافی منافع ملی دانسته که ادامه این روند می تواند به خطر افتادن تمامیت ارضی و جنگ داخلی باشد؛ با درایت کافی به وظایفی که در برابر آنان است توجه کرده و در حل مشکلات کوشا باشند. وظایف سنگینی در مقابل ملیون و نیروهای مترقی و وطن پرست است.

 ذهنیت تاریخی درعرصه داخلی و خارجی و نقش برجسته و بارز دکتر محمد مصدق در راستای استیفای حقوق و منافع ملی ایران ، به ما می آموزد که تلاش و کوشش جهت بیرون آمدن از این بحران ملی تنها همکاری و همگامی مشترک تمامی نیروهای دلسوز کشور است.

کشور ما در شرایط امروز با حکومت و دولتی روبرو است که نمی تواند حافظ منافع و حقوق مردم باشد و در عرصه بین المللی فاقد وجه و اعتبار است. لذا بیش از هر زمانی نیازمند آنیم که در راه دفاع از حقوق ملت ایران کوشا باشیم.

 باید ملیون ایران دریچه جدیدی را در جامعه بگشایند و با بهره برداری از گنجینه خرد راه برون رفت از بحران موجود را هموار سازند. جبهه ملی آلمان عمیقا اعتقاد دارد که تنها همگامی و همکاری نیروهای ملی و جمهوریخواه توانائی هدایت جامعه به سوی دموکراسی را دارند. چون تنها این نیرو هستند که ا به آزادی و دموکراسی و حاکمیت قانون، به جدائی دین و هرگونه ایدئولوژی از دولت و دفاع ازحقوق بشر... اعتقاد راسخ دارند.

دوستان گرامی دست شما را بگرمی می فشاريم و برای کنگره شما آرزوی موفقيت داريم . با امید به همکاری وهمگامی نیروها و افراد دلسوز جهت آزادی و آبادانی کشورمان.

 

پاینده ایران

روابط عمومی

جبهه ملی ایران – آلمان

دهم ژوئن 2011 (20 خرداد ماه 1390)

 

پیام هیئت سیاسی - اجرائی اتحاد جمهوری خواهان ایران:

دوستان و اعضای محترم جبهه‌ ملی‌ در خارج از کشور،

شما امسال روز اول کنگره خود را به ۱۲ سالروزدکتر محمد مصدق اختصاص داده اید. دکتر مصدق برای مردم میهن ما سمبل مقاومت, قانون مداری و دمکراسی است . او یک دمکرات بود و به عهد خود با مردم وفادار ماند. کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲تا به امروز به عنوان لکه ننگی بر چهره مستبدان باقی مانده است و هنوز می‌توان از آن بسیار آموخت. شاید یکی‌ از مهمترین آموزه های آن در ک ضرورت اتحاد همه نیروهای دمکرات است. اگر در آن زمان همه نیروهای سیاسی با درکی نسبتا واحد از اوضاع سیاسی و اجتماعی به چنین ضرورتی رسیده بودند، شاید امروز ایرانی دیگر داشتیم . خوشبختانه  امروز شاهد ابعاد تازه ای از جنبشهای اجتماعی در دنیا هستیم که بنا‌ به رشد خوداگاهی دمکراتیک در تمامی دنیا و تکامل دمکراسی به عنوان یک ایده هنجاری حقوق بشر و همچنین ارتباط نزدیکتر بین انسانها توسط رسانه های الکترونیکی به پیروزی بر استبداد حاکم نایل میشوند. اما همه ما میدانیم که ایران ما امروز در شرایط کاملاویژه ای است. زندانها ی جمهوری اسلامی پر از فعالان جنبش سبز دمکراتیک است. سیاست استبداد و سرکوب ادامه دارد و حتی روز به روز بر شدت آن افزوده میشود. اتحاد جمهوری خواهان ایران در بیانیه اخیر خود از ولی فقیه آقای خامنه ای به عنوان مسئول اصلی‌ این سرکوب ها یاد کرده است. در آن بیانیه نیز اشاره شده است که جريان‏ها و باندهای درون حکومت دارای رویکرد توتاليتر و اقتدارگرا هستند و در مقابل جنبش سبز یکپارچه در کنار هم قرار دارند . اختلافات درون حکومت جمهوری اسلامی شرایط تازه ای را برای فعالین جنبش سبز ایجاد کرده است. جنبش سبز، جنبشی است که در وهله نخست از نظر اجتماعی یک معیار اخلاقی گذاشته است: این جنبش علیه دروغ دستگاه حکومتی به رهبری احمدی نژاد و خامنه ای به پا خواسته و با شعار رای من کو میلیونها نفر را به خیابان کشانید.این جنبش تا به امروز با خصلت مسالمت آمیز خود به دنبال راههای رفرمیستی برعلیه استبداد است. اهداف جنبش سبز به هیچ وجه علیه یک گروه اجتماعی نیست بلکه اولین هدف این جنبش آزادی از استبداد است. تنها در یک جامعه فارغ از استبداد میتوان‌ به امکان شکوفایی دمکراسی دست یافت. بنابراین با توجه به تجربه اخیر کشورهای افریقای شمالی پیروزی بر استبداد حاکم به مفهوم یک پیروزی قطعی برای دمکراسی نیست، بلکه این تنها یک شرط ضروری برای فراهم آوردن امکانات آن است. برپایی و پایداری دمکراسی پروسه ای است که با مشارکت نزدیک همه نیروهای ترقی خواه امکان پذیر خواهد بود .جنبش سبز محصول روند سی ساله حاکمیت مقتدرانه است. اگر این جنبش امروز دوران رکود خود را می‌ گذارند ، می‌ تواند هر لحظه دوباره به صعودی تازه برسد. به این دلیل همه ما دراپوزیسیون و رهبری جنبش باید اینبار با هشیاری تمام از فرصت های جدید استفاده کنیم . .ظاهراً رژیم جمهوری اسلامی در سیاست سرکوب علیه جنبش سبز خود را تا حدی موفق میبیند، که تجارب سرکوب خود را به کشورهای دیگر نظیر سوریه صادر میکند. اما تجربه جنبش ها در دنیا نشان داده است، که مردم اگر نه برای عدالت و آزادی بلکه علیه استبداد و بی عدالتی برمیخیزند و اگر بر خیزند دیگر فرصتی برای حامیان استبداد نخواهد بود. فرصت ها همچون ابرهای آسمان در حال رفتن هستند و دیگر باز نمیگردند.

آری دوستان، در چنین شرایطی سومین کنگره جبهه ملی‌ در خارج از کشور برگزار میشود. ماتشکیل این کنگره را به شما تبریک میگوییم و برای شما بهترین آرزوها را داریم. ما مصوبات و نتایج این کنگره را به دقت دنبال خواهیم کرد، زیرا نام جبهه ملی ‌که با نام مصدق ها، فاطمی ها و بسیاری دیگربزرگان گره خرده است و تاریخ پر فراز و نشیب حضور بیش از نیم قرن در حیات سیاسی- اجتماعی ایران را دارد، همواره افتخار بزرگی برای مردم میهن ما بوده ، هست و خواهد بود.

 

پیروز باشید !

خرداد ۱۳۹۰ هیئت سیاسی - اجرایی اتحاد جمهوری خواهان ایران

 

پیام دکتر ناصر انقطاع:

سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور،

هم اندیشان ارجمند، از راهی دور ، با دلی نزدیک، و اندیشه هایی نزدیکتر به یکایک شما درود میفرستم. و با نگرش به روند کنونی رویدادهای جهان بویژه در خاورمیانه، امیدی روشن دارم که شب سیاه تاریخ ایران، در شرف پایان یافتن است.

بنام برادری کوچک از شما، و دستگاه رهبری جبهه ملی میخواهم که در این روزهای حساس و سرنوشت ساز، با روشن بینی ویژه خود، راهی را برگزینید که براورنده ی خواست والای پیشوای فرهیخته مان دکتر مصدق بزرگ باشد.

با امید به پیروزی و بهروزی همه میهن دوستان و ملت گرایان،دست همگی تان را میفشارم.

 

پاینده ایران

ناصر انقطاع

 

پیام آقای حسن بهگر:

حضور محترم برگزارکنندگان کنگره ی سوم سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور

سروران گرامی

دعوت شما از سازمان ها و مبارزان برای بررسی  «وظایف کنونی جنبش ملی و نهضت ملی» را باید نشانگر دلبستگی شما به همبستگی ملی و عزم جدی شما برای ادامه ی راه مصدق یعنی استقلال و آزادی و دموکراسی بدانیم آنهم در این روزهای تیره که پنجه ی ظلم و استبدادی وحشتناک گلوی میهن ما را می فشارد شما گام در راهی خطیری گذاشته اید. این نوید بخش آن است که راه خونینی را که دکتر شاپور بختیار و پروانه و داریوش فروهر و هزاران تن از عاشقان آزادی و رفاه و سربلندی مردم ایران در مبارزه با حکومت جهل و ارتجاع پیمودند تا پیروزی نهایی و سرنگونی استبداد دینی ادامه خواهد داشت.

بدینوسیله به عنوان یک سرباز نهضت ملی آرزوی موفقیت و پیروزی برای شما پویندگان راه دکتر محمد مصدق رهبر نهضت ملی ایران را آرزومندم.

 

حسن بهگر

استکهلم 2011-06-08

 

پیام مهندس علی اکبر نوشین عضو شورای سابق جبهه ملی ایران:

درود بر شما که شعله فروزنده جبهه ملی را پاس میدارید که نور آن رهنمای راه نجات مردم و کشور است. وشما نیز قهرمان این مبارزات خواهید بود. نازنینان سعی کنید راه مصدق را بشناسید و سعی کنید خودتان مصدق زمان خود باشید.

پیروز باشید و درخشان. با ارزوی موفقیت شما.

مهندس علی اکبر نوشین عضو شورای سابق جبهه ملی ایران

 

پیام دکتر بهمن نیرومند:

دوستان گرامی،

از دعوت شما برای شرکت در کنگره سوم جبهه ملی و بویژه در جلسه یادبود مصدق بزرگ نهایت سپاسگزارم. متاسفانه به علت قرار قبلی قادر نخواهم بود در این نشست مهم در کنار شما دوستان باشم. اجازه بدهید لااقل از دور آرزو کنم که کنگره شما که دراین شرایط بسیار حساس میهن ما تشکیل میشود با موفقیت برگزار شود و بتواند گامی باشد در جهت رهایی مردم میهن ما از یوغ ددمنشانی که اکنون بیش از سی سال است که ایران و ایرانی را به گروگان گرفته اند. بدون تردید شما واقف هستید که مقابله با این رژیم که با جنایت روزمره و دروغ و خرافات برجامعه ما حکوت میکند، با الگوهای گذشته و شعار ها و کلی گویی ها ممکن نیست، بلکه به شناخت دقیق از شرایط موجود و درایت همه جانبه در طرح اشکال جدید مبارزه و نیز ارایه بدیلی واقعبینانه و راه گشا نیازمند است. باشد که کنگره شما بتواند بخصوص در این زمینه دست آوردهای نوینی به تمام رهروان راه آزادی و دموکراسی در میهن ما ارایه دهد.

با تقدیم احترام و درودهای دوستانه

بهمن نیرومند

پنجم مه 2011

 
 
بازگشت به صفحه اول/A>  
 

ارسال به: Balatarin بالاترین :: Donbaleh دنباله :: Twitthis تویتر :: Facebook فیس بوک :: Addthis to other دیگران