بازگشت به صفحه اول  
 
 

 

جمهوری اسلامی، حکومت فساد، جنایت و اعدام

کارنامه جمهوری اسلامی در نزدیک به سی و دو سال گذشته نشان میدهد که این نظام از آغاز تا به امروز، حاصلی جز جنگ، فقر، گرانی، بیکاری، چپاول ثروت های ملی، آلودگی محیط زیست، فساد، آوارگی، تحریم، فقدان امنیت، شکنجه، قطع عضو، سنگسار، اعدام و پایمال شدن حقوق و آزادی ها، برای مردم ایران نداشته است.

اعدام یازده تن از جوانان و زندانیان بلوچ در بیست و نهم آذر امسال بطور فله ای در پی اتهامات اثبات نشده، اعدام دو تن دیگر که یکی از آنان علی صارمی معلمی که در شهریور 86 به دلیل شرکت در مراسم یاد بود جانباختگان 67 در خاوران دستگیر و به اعدام محکوم شده بود، از جنایات اخیر رژیم بشمار میرود. عدم رعایت ابتدائی ترین حقوق انسانی در جمهوری اسلامی، اینکه ایران در سال گذشته بالاترین تعداد روزنامه نگاران پناهنده و بالاترین تعداد وکلای زندانی را داشته است و بالاخره اینکه ایران از نظر اعدام به نسبت جمعیت در راس کشورهای جهان قرار دارد، نشان دهنده رشد مقاومت مردم و حاکی از شدت عمل کم سابقه رژیم در مقابله با آن است.

مردم آگاه ایران میدانند که اصلاحات اساسی در چارچوب حکومت ولی فقیه ممکن نیست. آزادی و دموکراسی تنها هنگامی میسر است که شرائط و چارچوب های لازم برای تحقق آن مهیا، حکومت حافظ و ضامن حقوق و آزادی های مردم و دین و ایدئولوژی از حکومت جدا باشد.

اکنون که در پی اوجگیری مبارزات مردم برای احقاق حقوق و آزادی های خود، جمهوری اسلامی در تقابل کامل با مردم قرار گرفته و رژیم از آنجائی که خود را در ضعف می بیند، خشونت علیه مخالفین را تشدید نموده است، مبارزه برای رعایت حقوق و آزادی زندانیان سیاسی از اهمیت ویژه ای برخوردار میباشد و در کنار آن کوشش برای حذف مجازات اعدام از قوانين جزائی کشور، پشتیبانی از خانواده های زندانیان سیاسی و قربانیان اعتراضات مردمی، مبارزه برای منع شکنجه و مجازات های غیر انسانی مانند قطع عضو یا سنگسار، در دستور کار آزادیخواهان و طرفداران حقوق بشر قرار گرفته است.

سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور ضمن محکوم کردن ادامه نقض فاحش حقوق انسانی و شهروندی توسط جمهوری اسلامی، از کلیه هم میهنان، بویژه آنهائی که در خارج از کشور زیر ضربه مستقیم حکومت نیستند، انتظار دارد که با کوشش برای تحقق اهداف یاد شده و افشاء هرچه بیشتر جنایات رژیم در صحنه بین المللی، بمبارزات مردم ایران یاری رسانند.

هیات اجرائی سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور

مهندس کامبیز قائم مقام ـ مهندس بهمن مبشری - دکتر همایون مهمنش

نهم دیماه 1389 برابر سی ام دسامبر 2010

info@iranazad.info

http://www.iranazad.info/

 
 
بازگشت به صفحه اول  
 

ارسال به: Balatarin بالاترین :: Donbaleh دنباله :: Twitthis تویتر :: Facebook فیس بوک :: Addthis to other دیگران