بازگشت به صفحه اول  
 
 

 

ترور دکتر مسعود علیمحمدی استاد آزادیخواه دانشگاه را محکوم میکنیم

روز سه شنبه ۲۲ دی ماه ۱۳۸۸ برابر با ۱۲ ژانویه ۲۰۱۰ دکتر مسعود  علیمحمدی استاد رشته فیزیک دانشگاه صنعتی شریف، جلو خانه اش واقع در قیطریه تهران در اثر انفجار بمب به قتل رسید.

یک حکومت باید مسئول حفظ جان و ضامن حقوق و آزادی های مردم باشد، در حالیکه حکومت ولی فقیه خود بزرگترین پایمال کننده حقوق و آزادی ها و آفت جان و امنیت مردم است. سران حکومت همواره جنایاتی که بویژه در ماه های اخیر علیه مردم مرتکب شده اند را با دروغ های بزرگ انکار نموده، آن را به بیگانگان یا نیروهای آزادیخواه نسبت داده اند. اینبار نیز ادعای حکومت مبنی بر مسئولیت کشورهای بیگانه در قتل دکتر مسعود علیمحمدی به احتمال زیاد کوشش جدیدی برای سرپوش نهادن بر نقش حکومت در این جنایت بزرگ است. دکتر علیمحمدی یکی از طرفداران جنبش سبز بود و در دانشگاه نقش اصلی در جمع آوری امضا علیه اقدامات حکومتی را به عهده گرفته بود. اقداماتی مانند صدور بیانیه جعلی به نام خانواده مقتول که از طرف آنان تکذیب شد، سرقت جنازه مقتول و کوشش نیروهای حکومتی برای نعل وارونه زدن و معرفی خود بعنوان صاحب عزا در مراسم تشییع جنازه، همه دلالت بر نقش پررنگ حکومت در این جنایت دارد.

سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور قتل دکتر علیمحمدی را محکوم مینماید. ما یقین داریم روزی خواهد رسید که آمران و عاملان کلیه این جنایات، در داخل و خارج از ایران، در دادگاههای صالحه به محاکمه کشیده خواهند شد.

هیات اجرائی سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور

مهندس کامبیز قائم مقام ـ مهندس بهمن مبشری - دکتر همایون مهمنش

بیست و پنجم دیماه 1388 برابر پانزدهم ژانویه 2010

info@iranazad.info

http://www.iranazad.info/

 
 
بازگشت به صفحه اول