بازگشت به صفحه اول  
 
 

 

بازداشت شدگان جبهه ملی ایران و سایر زندانیان سیاسی را فورا آزاد کنید!

 

اطلاع یافتیم که آقای عیسی خان حاتمی عضو شورای مرکزی جبهه ملی ایران ساعت 12 سه شنبه شب هشتم دیماه بازداشت و به بند 209 اوین منتقل شده است. قبلا به اطلاع رساندیم که شب پیش از آن، دوشنبه شب هفتم دیماه، مامورین آقای دکتر حسین موسویان رئیس هیات اجرائیه و مسئول تشکیلات جبهه ملی ایران را بازداشت نموده اند. در هفته اخیر همچنین آقای مهندس حمیدرضا خادم از هواداران جبهه ملی ایران توسط مامورین جمهوری اسلامی بازداشت شده است.

علاوه بر این با کمال تاسف اطلاع یافتیم که در هفته اخیر مادر بزرگ آقای پیمان عارف زندانی دیگر عضو جبهه ملی ایران دار فانی را وداع گفته ولی مسئولین مرخصی معمول برای شرکت در مراسم خاکسپاری را هم به آقای عارف نداده اند.

صدها تن از فعالین سیاسی، صنفی و روزنامه نگاران در هفته های اخیر بازداشت شده اند. دیکتاتوری همچنان به پایمال نمودن حقوق و آزادی های شهروندان ادامه میدهد غافل از آنکه بازداشت ها، اعمال خشونت و تلاش برای ایجاد جو ارعاب و ترور نه تنها پایه های حکومت را محکم نمیکند بلکه برعکس مشکل اصلی حکومت که فقدان مشروعیت و ریزش بیشتر جمع معدود طرفداران آن است را نیز شدت می بخشد.

سازمانهای جبهه ملی ایران در خارح از کشور بازداشت گسترده فعالین سیاسی، صنفی و روزنامه نگاران را بشدت محکوم نموده، خواهان آزادی فوری کلیه زندانیان سیاسی ایران میباشد.

هیات اجرائی سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور

مهندس کامبیز قائم مقام ـ مهندس بهمن مبشری - دکتر همایون مهمنش

چهاردهم دیماه 1388 برابر چهارم ژانویه 2010

sjmkhk@googlemail.com

http://www.iranazad.info/

 

 
 
بازگشت به صفحه اول