بازگشت به صفحه اول  
 
 

 

اعدام احسان فتاحیان را محکوم میکنیم!

بر اساس اخبار خبرگزاری های معتبر جهان تلاش خانواده، سازمانهای حقوق بشری و سیاسی، به نتیجه نرسیده و احسان فتاحیان، هموطن کرد 27 ساله ما صبح امروز به دست جنایتکاران جمهوری اسلامی اعدام شده است. فتاحیان به جرم عضویت در یکی از گروه های سیاسی کرد از مرداد ماه سال گذشته در شهر کامیاران بازداشت شد. در سه ماه اول بازداشت در سلول انفرادی، تحت شکنجه‌های جسمی و روحی شدید قرار گرفت و در دادگاه بدوی به 10 سال زندان محکوم شد. پس از اعتراض وی و دادستان شهر کامیاران پرونده او به دادگاه تجدید نظر ارسال گردید و این دادگاه بر خلاف عرف قضایی و قانونی، حکم دادگاه بدوی را به حکم اعدام تبدیل نمود.

فتاحیان در نامه مورخ 18 آبان خود نوشت: "مدتی کوتاه پیش از تبدیل حکم، مجددا از زندان مرکزی سنندج به بازداشتگاه اداره اطلاعات منتقل و در آنجا از من خواسته شد طی یک مصاحبه ویدیوئی به اعمالی ناکرده اقرار و کلمات و جملاتی در رد افکار خویش بر زبان آورم. علی رغم فشارهای شدید، من حاضر به قبول خواسته نامشروع آنان نشدم و آنها نیز صراحتا گفتند حکمم را به اعدام تبدیل خواهند نمود".

سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور اعدام این هم میهن کرد، اعدامها و دیگر اعمال جنایتکارانه جمهوری اسلامی را بشدت محکوم نموده، اعلام میدارد که حکومت نا بخردانه تصور میکند با ادامه خشونت ها از سقوط حتمی خود جلوگیری خواهد نمود.

هیات اجرائی سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور

مهندس کامبیز قائم مقام ـ مهندس بهمن مبشری - دکتر همایون مهمنش

بیستم آبان 1388 برابر یازدهم نوامبر 2009

sjmkhk@googlemail.com

http://www.iranazad.info/

 
 
بازگشت به صفحه اول