بازگشت به صفحه اول  
 
 

 

احمدی نژاد بزرگترین خطر برای امنیت و صلح ایران

محمود احمدی نژاد قبل از آنکه برای حضور در نشست سازمان جهانی خواربار و کشاورزی به رم پرواز کند، میدانست که در آنجا خوش نیامده است. ابراز تمایل او برای ملاقات با پاپ بندیک رهبر کاتولیک های جهان و برلوسکونی نخست وزیر ایتالیا قبلا با سردی کم نطیری رد شده بود. او و دیکتاتور زیمبابوه، رابرت موگابه، تنها کسانی بودند که برلوسکونی آنها را به ضیافتی که برای روسای کشورهای شرکت کننده در کنفرانس نامبرده ترتیب داده بود، دعوت ننمود.

احمدی نژاد پس از ورود به رم بار دیگر به درفشانی و دادن پند و اندرز و آگاهی (!) به سران کشورهای دنیا پرداخت و علاوه بر اینها در مورد دولت اسرائیل گفت: «رژيم صهيونيستی در بن بست کامل است و به فضل الهی ... اين جرثومه فساد از صفحه روزگار محو خواهد شد». این موضع گیری بی جواب نماند. کوندولیزا رایس وزیر خارجه آمریکا و اهود اولمرت نخست وزیر اسرائیل هردو در فاصله کوتاهی خواستار برخورد شدیدتر با ایران شدند. احمدی نژاد کنفرانس خبری که تحت عنوان "اعلام آمادگی برای مذاکره با نامزدهای انتخابات آمریکا" تشکیل داده بود را نیز به میدانی برای حمله به سیستم انتخابات و رهبران آمریکا، سران اروپا و کشور اسرائیل تبدیل نمود.

توجه به اقدامات احمدی نژاد و اینکه او در محلی مطالب فوق را ابراز کرده که به دلیل نشست سازمان جهانی خواربار و کشاورزی در مرکز توجه جهانیان قرار داشته و اینکه این مصاحبه درست در هفته ای صورت میگیرد که پرونده هسته ایران در شورای حکام سازمان ملل مجددا  مورد بر رسی قرار گرفته است، بار دیگر نشان میدهد که او و هم فکرانش به دنبال پایان تنش ها و حل مسائل بر سر میز مذاکره نیستند و برعکس کوشش دارند با استفاده از تمام فرصت ها و امکانات، حل مشکلات ایران با کشورهای دیگر بویژه قدرت های جهانی را از مسیر منطقی، به دور از تنش و صلح آمیز، که در جهت منافع ملی مردم ایران است، خارج ساخته، آنرا به راه های تنش آمیز و خطرناک بیاندازند. به عبارت دیگر احمدی نژاد نه تنها از تشدید تحریم های اقتصادی علیه ایران و تجاوز بیگانگان به خاک کشور و به خطر افتادن امنیت و تمامیت ارضی آن ابایی ندارد بلکه کوشش دارد با اقدامات خود کشور را با تحریم های اقتصادی جدید یا فاجعه جنگی دیگر روبرو سازد.

ناکامی دولت احمدی نژاد، شکست کامل آن در عرصه اقتصاد و سیاست خارجی و در نتیجه تضعیف شدید موقعیت آن در عرصه داخلی بدون شک محرکه های اصلی این گونه اقدامات خارج از قاعده این دولت میباشند. علی رغم قول آوردن درآمد نفت بر سر سفره مردم بویژه طبقات کم درآمد و با وجود بالا رفتن شدید قیمت نفت در بازارهای جهانی، وضع معیشتی مردم تهی دست و طبقات متوسط مملکت در دوران ریاست جمهوری احمدی نژاد نه تنها بهبود نیافته بلکه به مراتب سخت تر و بدتر از گذشته شده است. فقدان مشروعیت جمهوری اسلامی و حکومت ولی فقیه هر روز آشکارتر میشود، دولت احمدی نژاد منفور اکثریت مردم است و با آنجه میگذرد بیش از پیش آشکار می شود که سران رژیم هرگونه امید به پشتیبانی مردم و آینده ای با ثبات را از دست داده اند و مذبوحانه تلاش می کنند با تشدید بحران ها و خطر جنگ، ناتوانی خود در اداره کشور را بپوشانند.

جنگ هدیه ای است به جمهوری اسلامی و وسیله ای است برای تقویت و تداوم آن. به این جهت سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور اظهارات تنش انگیز احمدی نژاد، بویژه در نفی هولوکاوست و در باره محو شدن اسرائیل از صفحه روزگار را همراه با رفتار مسئولان آمریکا و اسرائیل که در برابر این ابرازات مقابله به مثل کرده و هربار با تهدید جنک، آب به آسیاب جمهوری اسلامی ریخته عملا به تداوم آن کمک میکنند، به عنوان اقداماتی خلاف منافع مردم ایران مردود میدانند.

سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور

16 خرداد 1387  برابر 5 ژوئن 2008

 
 
بازگشت به صفحه اول