بازگشت به صفحه اول  
 
 

 

نامه به خانم هیلاری کلینتون کاندیدای ریاست جمهوری آمریکا

سرکار علیه خانم سناتور هیلاری کلینتون، کاندیدای محترم ریاست جمهوری آمریکا:

این ابراز نظر شما که طی آن اظهار داشته اید: " در صورتی که ایران به اسرائیل حمله هسته ای کند و شما نیز رئیس جمهور آمریکا باشید، آماده اید به ایران حمله کنید، و اینکه: «آمریکا این قدرت را دارد که ایران را "کاملا محو" کند»، موجب حیرت ما شد، زیرا لااقل در سال های اخیر دولت آمریکا و سیاستمداران آن کشور به درستی میان مردم ایران و نظام جمهوری اسلامی تفاوت قائل شده اند، حال آنکه در اظهارات شما توجهی به این تفاوت دیده نمیشود.   

حساب مردم ایران و حکومت جمهوری اسلامی از یکدیگر جداست. این حکومت مردم ایران را بزرگترین دشمن خود تلقی میکند و کوشش دارد با ادغام نیروهای بسیج و سپاه خود حرکت های مدنی مردم که نشانه نارضائی های عمیق ایشان است را بیش از پیش سرکوب نماید. این حکومت در برابر خواست های مدنی و به حق گروه های اجتماعی مانند زنان، کارگران، دانشجویان، معلمان و دیگر اقشار اجتماعی با شلاق، زندان، شکنجه و محرومیت از شغل یا تحصیل مقابله میکند و به ایجاد مزاحمت برای زنان، آزار آنان و ریختن به خانه های مردم در مقیاس وسیع ادامه میدهد. این حکومت ایران را با شدیدترین مشکلات اقتصادی روبرو ساخته و مردم را به ورطه فقر و گرسنگی کشانده است.

بررسی انتخابات اخیر نشان میدهد که حکومت فقط از جانب کمتر از 13 در صد از مردم ایران پشتیبانی می شود و به این جهت نمیتوان آن را نماینده ملت ایران دانست. حکومت جمهوری اسلامی چون در میان مردم ایران مشروعیت و پایگاهی ندارد، هیچ فرصتی را برای ایجاد بحران و دشمن تراشی از دست نمیدهد و با سیاست خارجی بنیادگرایانه خود ایران را با خطر جنگ و تحریم اقتصادی روبرو نموده است. این حکومت برخلاف خواست های مردم صلحدوست ایران بجای جلب احترام و دوستی سایر ملل، بخصوص همسایگان، به پشتیبانی از گروه های بنیادگرای منطقه پرداخته است تا جائیکه برای جلب نظر و همکاری آنان، هولوکاست را انکار نموده، خواهان محو اسرائیل از صحنه تاریخ میشود و بر خلاف خواست مردم ایران به این بنیادگرایان کمک های مالی و لوژیستیکی می نماید.

ملت ایران ضمن اینکه سیاست های تروریستی بنیادگرایان فلسطینی و همچنین تجاوزات مکرر دولت اسرائیل به حقوق مردم فلسطین را محکوم کرده و آنرا رفتاری غیرمعقول، غیر انسانی و مغایر با منافع مردم خاورمیانه ارزیابی میکند بر خلاف حکومت جمهوری اسلامی همواره طرفدار صلحی عادلانه و پایدار میان مردم اسرائیل و فلسطین میباشد. به نظر ما پاک کردن منطقه خاور میانه از کلیه سلاح های هسته ای یک نیاز مبرم و لازمه صلح در این منطقه است.

از شما به عنوان کاندیدای مقام حساس ریاست جمهوری آمریکا انتظار میرفت به جای آنکه در برابر اقدامات بی خردانی چون آقای احمدی نژاد مقابله به مثل کنید، کوشش خود را مصروف برقراری صلح و آرامش در خاورمیانه و کل جهان نمائید. بنا به دلائلی که ذکر آن رفت، بی توجهی شما به سرنوشت مردم ایران و تهدید به محو ایران به شدت مورد اعتراض ما است.

هیات اجرائی سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور

مهندس کامبیز قائم مقام ـ مهندس بهمن مبشری - دکتر همایون مهمنش

هشتم ارديبهشت 1387 برابر بيست و هفتم آوريل  2008

 
 
بازگشت به صفحه اول