بازگشت به صفحه اول  
 
 

بزنجیر کشیدن مبارزان ملی ادامه دارد:

دکتر علی رشیدی اقتصاددان و مبارز ملی را در سنین بالای هفتاد سالگی به بند کشیدند

 

دکتر علی رشیدی، استاد دانشگاه و عضو هیئت رهبری جبهه ملی ایران در روز ۲۴ دی ۱۳۹۲، بازداشت و در زندان اوین زندانی شد. و حکم دو سال زندان تعزیری و پنج سال ممنوعیت از هرگونه فعالیت سیاسی و اجتماعی به ایشان ابلاغ گردید.

 

دکتر علی رشیدی کارشناس اقتصاد ایران و رئیس انجمن اقتصاددانان ایران نیز هست. ایشان به اتکاء چنین پشتوانه ای در اعلامیه ای که دو سال پیش به امضای جبهه ملی ایران منتشر گردید مطالبی را ابراز داشت که رئیس جمهور جدید جمهوری اسلامی تحت عنوان دولت "تدبیر و امید" بمناسبت صدمین روز کار دولت، شدیدتر از دکتر رشیدی گزارش داد.

 

دکتر رشیدی نوشته بود: "تنها راه حل تقویت بنیه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جامعه، داشتن دولتی با صلاحیت و مسئول، مجلسی واقعی و شایسته و نظام قضائی مستقل و قوی و هشیار و نظام مالیاتی جامع و کارآمد با حذف همه معافیت ها و خاصه خرجی ها، چه در داخل و چه در خارج از کشور، یعنی استقرار دموکراسی توام با عدالت اجتماعی، است تا جان و مال و حیثیت مردم ایران حفظ و مقام و احترام ایران و مردم آن در دنیا احیاء و تقویت شود".

 

هیچکس نداند، سردمداران جمهوری اسلامی میدانند که مبارزان جبهه ملی ایران مثل همیشه صرفا بر اساس فلسفه سیاسی خود که در اولویت قرار دادن منافع ملی میباشد، خود را موظف می بینند، اولیای امور را متوجه بحران ها سازند. افشاگری های روشن بینانه و شجاعانه دکتر رشیدی بر این اساس صورت گرفت. اما مسئولین بجای اینکه به این هشدارها توجه کنند وی را به اتهام تبلیع علیه نظام و اقدام علیه امنیت کشور و توهین به مقام های عالیه جمهوری اسلامی، به دو سال زندان تعزیری و پنج سال ممنوعیت هرگونه فعالیت علمی، سیاسی و رسانه ای محکوم نمودند.

 

دکتر علی رشیدی از زبدگان و دانشوران با ارزش ایران و شخصیتی ایران دوست است که در سنین بالای هفتاد سالگی منظوری جز سرافرازی میهن و رفاه عموم ندارد. رفتار او این شعر که در زیر عکس مبارزان مشروطه در غل و زنجیر، آمده بود را تداعی میکند:

 خواهی که دادت بگسلد صد سلسله بیداد را - منت مکش گردن بنه زنجیر استبداد را

 

مافیای اقتصادی افشاگری آزادیخواهان را بر نمی تابد و مثل همیشه تصور میکند که با زندان و شکنجه و اعدام میتواند صدای میهن پرستان را به این وسیله خاموش سازد.

 

سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور خواستار آزادی بلادرنگ استاد دکتر علی رشیدی، اقتصاد دان شجاع و مبارز و سایر زندانیان سیاسی و عقیدتی ایران است. ما از کوشندگان راه آزادی و دمکراسی در ایران انتظار داریم که فریب نمایش چهره های گوناگون رژیم را نخورند و همچنان برای استقرار آزادی و دمکراسی در ایران تلاش کنند.

 

سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور

27 دیماه 1392 برابر 17 ژانویه 2014

info@iranazad.info

http://www.iranazad.info

 

 
 
بازگشت به صفحه اول  
 

ارسال به: Balatarin بالاترین :: Donbaleh دنباله :: Twitthis تویتر :: Facebook فیس بوک :: Addthis to other دیگران